Piłka nożna: Walczyć o związek okręgowy!

  • 29.04.2021, 07:00
  • MaSzt
Piłka nożna: Walczyć o związek okręgowy!
Stanisław Pryciuk z Tomaszowa Lubelskiego ponownie został wybrany prezesem Zamojskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Związkowi delegaci zobowiązali go na walnym zebraniu sprawozdawczo-wyborczym do podjęcia dalszych działań w celu zachowania tej instytucji, która 1 lipca 2019 r. pozbawiona została przez PZPN możliwości prowadzenia rozgrywek piłkarskich w w okręgu zamojskim.

W piątek, 23 kwietnia, w hali sportowej OSiR Tomasovia w Tomaszowie Lubelskim odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Delegatów Zamojskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Przedstawiciele klubów piłkarskich oraz środowiska trenerów i sędziów z okręgu zamojskiego wybrali prezesa, zarząd, komisję rewizyjną i delegatów na zjazd wojewódzkiego związku w Lublinie.

Prezesem ponownie został wybrany Stanisław Pryciuk.

– Uczestnicy walnego zobowiązali mnie do tego, bym podejmował dalsze działania, mające na celu utrzymanie struktury zamojskiego OZPN. 1 lipca 2019 r. PZPN pozbawił związki okręgowe w całym kraju organizacji rozgrywek ligowych na ich terenach. Tą decyzją związki okręgowe straciły główną podstawę swojego funkcjonowania. Podczas walnego kilka razy podkreślałem, że szanse na dalszą działalność OZPN w Zamościu są bardzo małe. Uczestniczyłem w Radomiu, w spotkaniu prezesów związków okręgowych z całej Polski. Dyskutowaliśmy nad tym, jak zachować strukturę OZPN-ów. Napisaliśmy petycję do Ministerstwa Sportu. Uważamy, że istnienie związków okręgowych ma sens. Nasz zamojski związek podjął wiele działań na korzyść klubów. Podczas poprzedniej kadencji w różnej formie do klubów wróciło 550 tys. zł. Podjęliśmy wiele zmian w regulaminie rozgrywek i zainicjowaliśmy mnóstwo działań, którymi zainspirowaliśmy inne związki piłkarskie, a nawet LZPN i PZPN. Fundowaliśmy nagrody finansowe dla najlepszych uczestników rozgrywek ligowych. Z korzyścią dla klubów zreformowaliśmy rozgrywki Pucharu Polski. Z budżetu związkowego opłacaliśmy też sędziów w rozgrywkach młodzieżowych. Organizowaliśmy wspólnie z „Kroniką Tygodnia” galę, podczas której nagradzaliśmy i wyróżnialiśmy przedstawicieli środowiska piłkarskiego Zamojszczyzny. Warto by było, byśmy mogli to kontynuować – mówi prezes Pryciuk.

Więcej szczegółów tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

MaSzt

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Tomaszów
Tomaszów 05.05.2021, 01:46
Panie koncz wasc wstydu oszczedz
Łże historia
Łże historia 02.05.2021, 14:27
i po co ? żeby firmować oszustwo niby Hetman zal. w 1934 r. jeszcze istnieje ?
Pytanie
Pytanie 30.04.2021, 19:52
Petycja do Ministerstwa to skarga ZOZPN na PZPN. Przecież to centrala wyeliminowała okręgi. A funkcjonowanie to co oznacza? Rozgrywki funkcjonują przecież, tylko co się nie zgadza? Kasa? Ktoś ją jednak dostaje.

Pozostałe