Na cmentarz w Osuchach

  • 30.04.2021, 08:07
  • lew
Na cmentarz w Osuchach
Prawie 180 tys. zł pozyskała dyrekcja i pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Łukowej na remont największego w Polsce cmentarza partyzanckiego w Osuchach! Prace powinny rozpocząć się za kilka tygodni.

Chcieliśmy pozyskać 400 tys. zł, bo na tyle opiewał nasz wniosek, ale cieszymy się z tego, co otrzymaliśmy z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu – mówi Wiesława Kubów, dyrektor GOK w Łukowej.

Ich wniosek został wsparty finansowo przez resort kultury w ramach programu „Groby i cmentarze wojenne w kraju” kwotą przekraczającą 178 tys. zł. Wkład własny gm. Łukowa to 20 proc., co stanowi ok. 36 tys. zł. – Środki posłużą na wykonanie koniecznych prac w celu poprawienia estetyki i podniesienia rangi największego cmentarza partyzanckiego w kraju – wskazuje dyrektor GOK.

Więcej szczegółów w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

lew

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Zawisza Ciemny
Zawisza Ciemny 02.05.2021, 06:30
Ciekawe, że z okrążenia wydostali się wszyscy towarzysze partyzanci radzieccy bo wiedzieli którędy można uciec. A my czepiamy się tylko SS-Galizien

Pozostałe