Hrubieszów: Przerzucanie kasy (TYLKO W GAZECIE)

  • 27.04.2021, 12:25
  • Mariusz Parol
Hrubieszów: Przerzucanie kasy (TYLKO W GAZECIE) Burmistrz Marta Majewska: Niech powiat wykorzysta dotacje do budowy basenu, aby naprawić drogi powiatowe w Hrubieszowie.
Władze miejskie Hrubieszowa nie przyjmą od powiatu 500 tys. zł dotacji na budowę krytej pływalni, bo powiat oczekuje, że miasto dołoży 700 tys. zł do remontu drogi powiatowej w Hrubieszowie. Nie ma sensu przerzucać pieniędzy z jednej kieszeni do drugiej – uważa burmistrz Marta Majewska.

Budowę krytej pływalni przy Szkole Podstawowej nr 2 w Hrubieszowie rozpoczęto w październiku 2019 r. Jej całkowity koszt oszacowano na ponad 25 mln zł. Przeszło 18 mln zł miasto będzie musiało wyłożyć z własnego budżetu. 

 Swego czasu obecny przewodniczący rady powiatu Józef Kuropatwa publicznie przekonywał, że powiat powinien przeznaczyć na budowę krytej pływalni nawet 5 mln zł. O dofinansowanie w takiej wysokości ubiegało się miasto.

 – Proponowaliśmy władzom powiatu hrubieszowskiego, aby tę kwotę rozłożyć na kilka rat. Nie otrzymaliśmy ze starostwa żadnej odpowiedzi – mówi burmistrz Marta Majewska

Więcej szczegółów tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Mariusz Parol

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (37)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
były zwolennik PIS
były zwolennik PIS 05.05.2021, 20:49
Ha,Ha,Ha.p.burmistrz interesuje tylko własny wizerunek i parcie na władzę .Przestańcie się opluwać i piszcie konkrety a nie jakieś bzdety.
A ja za te wszystkie rozgrywki przestaję głosować na PIS
Głupoty
Głupoty 06.05.2021, 06:01
Piszesz a basen dla własnego wizerunku i parcia na władzę, to są konkrety buduje.Ha,Ha,Ha, to są konkrety, a nie twoje bzdety. Dlatego jesteś byłym zwolennikiem i dobrze.
Dr
Dr 05.05.2021, 11:40
A tak wielu w Hrubieszowie krytykuje pana Sasina. Równolegle popierają działania Burmistrz. Wielu takich jest w najblizszym otoczeniu radynych miasta. A przecież to p. Sasin uruchomił część środków na basen. Poczytajcie lubekhrubek, ile tam wręcz przesmiewczych komentarzy o p. Premierze. Może czas uderzyć się we własną pierś i wlasne szeregi porozumienia hrubieszowskiego.
Więcej
Więcej 05.05.2021, 06:39
Zabrać niż dać, tylko w Drogojówce jest możliwa taka pomoc.
Rozsądek
Rozsądek 01.05.2021, 09:51
Prof. Horban: Być może trzeba będzie wprowadzić obowiązek szczepień. To tylko mógłby w swoich filmach wymyślić Woody Allen. Polecam bohatera jednego, dobrego na nasze czasy - Zeliga. A wy ujadacie na siebie? Obyście się wzajemnie nie pozjadali.
Brak
Brak 01.05.2021, 10:44
Ci rozsądku i nie mędrkuj.
Kiedy będzie normalnie???
Kiedy będzie normalnie??? 29.04.2021, 16:49
Jeszcze zróbcie strefe relaksu z palet budowlanych hahahha. Ja mgę być jej wykonawcą, za połowe tego ,co w Wa-wie wydali. Wybiera sie ludzi w wyborach po to żeby racjonalnie gospodarowali środkami z naszych podatków, z których też są opłacani, a nie po to żeby wałki kręcili i sie dorabiali jak większość postkomunistycznych urzędasów lokalnych.
Ciekawski
Ciekawski 29.04.2021, 16:03
A co z kąpieliskiem nad Huczwą ? tyle kasy teraz zarasta trawą, bo nikt nie sprawdził w sanepidzie, czy można tam zrobić kąpielisko hahahah, Radni nieporadni ? Czy celowa działalnośc, zeby ktoś zarabiał ?
Co
Co 29.04.2021, 21:42
Niby ile kasy. Przecież tam nic nie ma. Co ty bredzisz człowieku
Wyjaśnij Co  jak wiesz co
Wyjaśnij Co jak wiesz co 04.05.2021, 23:18
Właśnie nic nie ma ale piasek tam zwozili. Pewnie za free firma przekazała. Czuy jakiś przekręt z tego wyszedł jak sie okazało ze to porażka ?
piasek
piasek 05.05.2021, 12:28
to piasek z podbudowy lodowiska na deptaku tumanie
Franciszek Sznureczek
Franciszek Sznureczek 28.04.2021, 15:10
Ludzie kochanieńkie czy wam się już do końca mózgi polasowały ? Jak nie patrzeć i jak nie myśleć, żaden to interes przytulić 500 tyś a wydać 700 tyś. Więc te najazdy i obwinianie Burmistrz nie maja poparcia na żadnej płaszczyźnie a już na pewno nie w kwestii ekonomicznej. Chyba że komentujący umieją liczyć tylko do 500 (+) i złoty.
płatnik na 500+
płatnik na 500+ 29.04.2021, 16:05
Jak to tek Franek co miał młode asystentki to pewnie sam liczy do 500+
Ciekawy
Ciekawy 28.04.2021, 16:39
Czy ta ulica do remontu jest w miescie?
Siedziba powiatu
Siedziba powiatu 29.04.2021, 07:01
Jest w mieście czy już przeniesiono do Prehoryłsgo czy Drogojówki.
powiatowy
powiatowy 29.04.2021, 16:07
Prehoryłe online hahahha
Ciekawszy
Ciekawszy 28.04.2021, 17:40
Ciekawy. A czy basen jest w powiecie?
Zaspokajacz Ciekawych
Zaspokajacz Ciekawych 28.04.2021, 18:55
Jakby nie patrzeć to i ulica Jagiełły, jak i basen są zarówno w mieście, jak i w powiecie. Trudno ogarnąć niektórym?
Jestem za
Jestem za 29.04.2021, 07:04
Przeniesieniem miasta Hrubieszów do powiaty Chełmskiego lub Zamojskiego.
Koci łeb
Koci łeb 28.04.2021, 10:32
Majewskiej jakby zależało na współpracy ze starostwem, to by i kasę wzięła na pływalnię i w miarę możliwości do drogownictwa przychylna bardziej była. Majewska politykieruje i mędrkuje, nic dziwnego, że ani pływalni ani dróg na przedmieściach nie ma ukończonych. Polityka z pod ciemnej gwiazdy. Pełną gębą i ku chwale komitetom wyborczym, partyjnym. Niech przejedzie się do Obrowca po tych kocich łbach, może pojmie materię i załapie. Kiepsko trybi jak widać na ciepłej posadce
Pierw
Pierw 05.05.2021, 07:16
Na drogę przez Obrowiec z Firleja będą pieniądze.
Już Powiat
Już Powiat 29.04.2021, 07:08
Raz zablokował zalew Delfinek i plany do śmietnika poszły, więc kto jest hamulcowym rozwoju regionu. Tylko śmietnisko kwitnie w Natura 2000.
zielony
zielony 29.04.2021, 10:14
a pamiętacie "zieloną noc" w urzędzie marszałkowskim o której mówił swego czasu Jan Kowalski. PSL z Józkiem na czele zablokował dofinansowanie basenu z funduszy UE. Zakorbili kasę na tą salkę gimnastyczną przy ekonomiku. To jest właśnie współpraca tych szkodników
Soldarni
Soldarni 28.04.2021, 14:12
Koci łbie, twoim zdaniem Pani Burmistrz Miasta Hrubieszowa (!!!) powinna siedzieć cicho, nic się nie odzywać, latać pokornie do Starosty i jeszcze błagać żeby łaskawie raczyła dać jakiś grosz na to co się mieszkańcom miasta należy jak psu buda? Polityczna to jest Starosta Karpiuk i biedna nie wie już do której partii się przytulić, PIS ją wywalił, poleciała do Solidarnej, teraz się z tym obnosi na każdym kroku, i tak nic z tego jak widać, a ni inwestycji jakichkolwiek przez powiat NIC, ZERO.
un
un 28.04.2021, 10:57
odezwał się wysłannik orczyków z powiatu, którzy ochoczo współpracują z wszystkimi gminami w powiecie. Widać to szczególnie od czerwca ubiegłego roku.
Weź człowieku nie mędrkuj. Niech sfinansują za tą kasę remont powiatowej ul Jagiełły. Po co szopka z tymi przelewami. Miasto w ostatnich latach dofinansowuje remonty dróg powiatowych, więc o jakim braku współpracy mówisz.
Pokaż mi jedną inwestycję, do której dołożył powiat w mieście
Jan III Niebieski
Jan III Niebieski 29.04.2021, 08:29
Orczyków już niema są w skansenie :) Twoja wypowiedź świadczy o tym,że pokazałeś się kim jesteś...
Narciarz
Narciarz 29.04.2021, 09:32
Janie III Niebieski jesteś bardzo nie douczony orczyki są i teraz powszechne nap. narciarskie wyciągi orczykowe ale ty chyba myślisz tylko o koniach i dalej wyobraźnia nie sięga a un pewnie miał na myśli przenośnie orczyk to takie coś co pomaga, ale to chyba za trudne co?
hrubieszowiak
hrubieszowiak 28.04.2021, 08:43
Dziękujemy Panu wicestaroście Markowi Kacie, przedstawicielowi mieszkańców Hrubieszowa za to "skuteczne";( reprezentowanie naszych interesów. Zapamiętamy
Pewnie
Pewnie 27.04.2021, 20:56
Ubolewam po co tak mówić,czas myśleć
Grażynka
Grażynka 27.04.2021, 20:41
No genialne! Starościna daje 500 tys. na basen, a chce w zamian 700 tys. na drogę? No Janusz biznesu normalnie! Pewnie chciałaby później jeszcze wstążki przecinać.
Proszę wioski
Proszę wioski 28.04.2021, 06:05
Lewą ręką daje prawa zabiera więcej i udawanym ubolewaniem twierdzi , że jest jej przykro.ŻENUA dzbana.
Olalala
Olalala 27.04.2021, 12:43
Jedna baba drugiej babie....totalnie wiejski kabaret.
Olo
Olo 27.04.2021, 12:56
Brawo Pani Marto!!!
Ma Pani mój głos w następnych wyborach. Zachowanie z klasa przy delikatnej nucie ironii. Jest Pani sprytniejsza niż do tej pory uważałem. Nigdy nie myślałem że to powiem ale podoba mi się Pani styl.
Pozdrawiam i życzę powodzenia. Na pewno się przyda w relacjach z powiatem, a raczej pozorach, bo przy obecnej konfiguracji stanowisk tylko takie można zaakceptować. :-),
JOla
JOla 28.04.2021, 14:17
Absolutnie popieram, klasa i jeszcze raz klasa. Mieszkańcy powinni być dumni, że mają takiego Burmistrza. Wiele lat na to czekał Hrubieszów.
ed
ed 27.04.2021, 14:02
Jakie brawo? Baby się drą a Ty brawo? Co tak się podoba jeżeli można wiedzieć? Jak dla mnie to wstyd. Przekupki zwykłe, a nie włodarze miasta i powiatu.
Olo
Olo 27.04.2021, 14:28
Nie " baby" lecz kobiety. Nie " drą" lecz różnią w poglądach. W pozostałym zakresie to jest moje zdanie, do którego nie zamierzam Cię przekonywać. Ponadto czytając Twój komentarz mogę tylko domniemywać, że tzw. zmiana poglądów w Twoim przypadku raczej jest wykluczona. Nie mnie jednak serdecznie pozdrawiam.
Czytelnik
Czytelnik 27.04.2021, 18:14
Jesteś zabawny jak te BABY. Hahaha

Pozostałe