Hrubieszów: Wojna o szpital trwa (TYLKO W GAZECIE)

  • 27.04.2021, 07:09
  • Mariusz Parol
Hrubieszów: Wojna o szpital trwa (TYLKO W GAZECIE) W briefingu przed szpitalem z dziennikarzami spotkali się członek Zarządu Województwa Lubelskiego Sebastian Trojak, nowa dyrektor szpitala Alicja Jarosińska oraz starosta hrubieszowski Aneta Karpiuk.
Starosta i były już dyrektor SPZOZ w Hrubieszowie toczą w Internecie walkę na oświadczenia.

Zarząd powiatu uznał, że sytuacja finansowa w SPZOZ w Hrubieszowie "stwarza realne zagrożenie utraty płynności finansowej w okresie najbliższych 2-3 miesięcy". Winą za to obarczono byłego dyrektora Dariusza Gałeckiego. On zaś traktuje te oskarżenia jako rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji i próbę "zdeprecjonowania" skutków jego zarządzania powiatową służbą zdrowia.

21 kwietnia przed hrubieszowskim szpitalem zorganizowano briefing prasowy. Z dziennikarzami spotkała się m.in. starosta hrubieszowski Aneta Karpiuk, odczytano też oświadczenie wiceministra sprawiedliwości Marcina Romanowskiego, w którym minister stwierdził m.in, że "na najwyższe uznanie zasługuje postawa pani starosty Anety Karpiuk, dzięki której szybkim i konkretnym działaniom zapewniona została ciągłość działania Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Hrubieszowie". 

Więcej szczegółów w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Mariusz Parol

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (26)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Krzysiek
Krzysiek 12.05.2021, 17:46
Władze powiatu PSL walczyli o stołki a zapomnieli o staraniach o dotacje na drogi gdzie jest Rada nadzorcza powiatu i dlaczego milczy przecież oni namieszali walka o stołki zaślepiła cały zarząd i radę w powiecie trzeba nowych wyborów w Powiecie i odsunąć winnych od zajmowanych stanowisk rozliczając Jednocześnie śmietnisko w Sztrzyrzowie
Krzysiek
Krzysiek 05.05.2021, 15:25
Popieram komentarze które poprawnie pokazują sytuację jaka zapanowała po zmianach PSl nad którą nie mogą teraz zapanować włodarze powiatu a w szczególności Rada powiatu z jej przewodniczącym na czele
Stop niszczeniu
Stop niszczeniu 05.05.2021, 10:05
Nie popieram ataków personalnych na nową Panią dyrektor. Tak, jak nie popierałem zmian na stanowisku Starosty. Linczu, szczególnie medialnego, nie preferuję, jako metody rozwiazywania sporów. To jest widoczne i tutaj i na lokalnych forach. Trochę szacunku wzajemnego. Czas przerwać te "igrzyska". A nowrj Pani dyrektor życzę wszystkiego dobrego.
kpina
kpina 05.05.2021, 11:09
kpina
dropsik
dropsik 04.05.2021, 12:02
Dzisiaj odszedł pulmonolog i pediatra - 2 . To naprawdę nie czas na waśnie , ale zarząd i rada powiatu wie lepiej , co jest dobra dla szpitala prawda p.Przewodniczący?.
Totalna porażka
Totalna porażka 04.05.2021, 19:42
Z dyrektorem już 3 .To w przypadku Hrubieszowa robi się bardzo niebezpieczne. . Poradni geriatrycznej też kaput-4 .Czy na tym.ma polegać tak szumnie zapowiadana naprawa sytuacji w szpitalu szanowna rado?.
Przykre
Przykre 07.05.2021, 09:29
Kardiolodzy z Przychodni tez już się pakują i żadna siła w obecnej sytuacji ich nie zatrzyma . Przyjeżdżali tu bardziej z dobroci i po koleżeńsku niż z potrzeby " kasy" .
Nikt
Nikt 05.05.2021, 09:51
Nikogo na siłę nie zmusi do pracy..
Krzysiel
Krzysiel 02.05.2021, 07:21
Dlaczego pani burmistrz staje po stronie byłego dyrektora Gałeckiego poniewarz może to prawda że w gronie osób wcześniej zaszczepionych jest tez pani burmistrz wszyscy wiedzą jak załatwiano pacjentów za panowania pana dr Galeckiego
Krzysiek
Krzysiek 04.05.2021, 12:37
Czy naprawdę były dyrekstor szpitalaa jest taki bez skazy niech odejdzie z chonorem a nie chce tuszować swoje błędy angar,ująć w to osoby postronne winnych i niech ma honor jak na prawdziwego lekarza przystalo
Bartek
Bartek 01.05.2021, 09:42
Drodzy Komentujacy. Czym, tak naprawdę zajmujecie się? Obrzucaniem. W tym czasie wprowadzają nam paszporty sanitarne, za którymi glosowali europosłowie PiS, a Jaki i Kempa, tylko wstrzymali się od głosu. Trwa ograniczanie totalne wolności, a u nas walka na słowa.
Jestes
Jestes 01.05.2021, 10:39
Ograniczony.
Wreszcie
Wreszcie 01.05.2021, 05:40
Księgowa na aut, nikt tak nie zaszkodził szpitalowi jak TOTO nico.
A
A 01.05.2021, 10:42
To wierzchołek góry aferalnej, zielona trawa czeka, to mała cisza przed burzą.
Hrubieszowiak
Hrubieszowiak 29.04.2021, 15:41
A za kulisami !!!!!! Czerwiki z Czerwieniami sie obsadzają sami. Dalej ludzie komyny rządzą, teraz w zasadzie już ich dzieci zaczynają. Ten co najwięcej mieszał w szpitalu przechodzi w zarząd !!!!!!!!!
I zostanie rączka w nocniku
I zostanie rączka w nocniku 29.04.2021, 18:17
Ano nadchodzi koniec tylko czy ktoś sobie zdaje z tego sprawę? Eee. Przewrót zrobiony, moc utracona, odzyskana to teraz czas na rolę wybawcy...
Precz z komuną
Precz z komuną 29.04.2021, 11:56
W Tygodniku Zamojskim oczywiście Karpiukowa zachwala sama siebie. Nie inaczej na Lubiehrubie. Niezrzeszona komunistyczna lewaczka teraz niech szuka kasy na szpital bo za darmo to tam nikt niebędzie pracować. Lekarze i pielegniarni i tak już wcześniej dostali podwyżki no ale teraz to bendą chyba grupą trzymającą kase.
Zibi
Zibi 29.04.2021, 11:33
Karpiukowa uratowała szpital?! Buhahahahahahaha. Teraz koszty utrzymania szpitala bendą o wiele większe jak przedtem. Ciekawe skąd kasę wyskrobią na wypłaty dla nowej dyrektor. NO SKĄD?!
Ilona
Ilona 27.04.2021, 19:58
Moi drodzy jak wiele osób tak różne opinie na temat pracy lekarzy. Oczywiście każdy ma do tego święte prawo. Pragnę zwrócić państwa uwagę że w obecnej sytuacji w szpitalu nie jest różowo. Lekarze już wyjeżdżają i proszę darować sobie opinie że konowaly i na ich miejsce znajdą się inni. Otóż nie znajdą się zapewniam A jak znajdą to nie za 70 zł lecz za 150. Proszę powiedzieć komu na tym zależy? Jaki jest cel i program nowej Pani dyrektor?. Proszę zrozumieć że bez odpowiedniej ilości lekarzy nikt cudów nie dokona. Pozdrawiam bezstronna Ilona .
Piotr
Piotr 28.04.2021, 20:24
Ilu już wyjechalo, konkretnie ?
Zadra siedzi
Zadra siedzi 29.04.2021, 13:57
Niebawem wszystko będzie wiadomo i wcale nie widzę tego optymistycznie.
Roch
Roch 27.04.2021, 15:07
Janie Kowalski Kronikarzu - gdzie jesteś, wracaj, powiat znowu w potrzebie !
Trzeba
Trzeba 28.04.2021, 06:17
Wezwać Policję na tą hucpę w obradach, himalaje hipokryzji tęsknią .
Bronek
Bronek 27.04.2021, 10:40
Lepiej zająć się skutkami idelogii covidianizmu. Dr Hałat: "ideologią Wielkiego Resetu opisaną przez Klausa Schwaba, w książce pod tym tytułem opublikowanej w połowie ubiegłego roku, zawierającej tezy prezentowane na posiedzeniach Światowego Forum Ekonomicznego w Davos, oczywiście z udziałem polskich władz. Wdrażaną w życie ideologię Schwaba łatwo znaleźć w internecie. Według niej warunkiem wielkiego resetu jest masowe szczepienie". Odszukajcie w sieci ciąg dalszy. To jest ciekawsze niż personalne zmiany.
Mari
Mari 27.04.2021, 08:27
To jest wstyd na całą Polskę, takie obrzucanie się oświadczeniami w mediach społecznościowych. Jak dzieci w piaskownicy.
Obserwator
Obserwator 27.04.2021, 08:13
Precz od szpitala macie wlasne prywatne gabinety malo wam

Pozostałe