Zamość: Stare Miasto jak plac budowy (TYLKO W GAZECIE)

  • 27.04.2021, 06:00
  • Anna Szewc
Zamość: Stare Miasto jak plac budowy (TYLKO W GAZECIE) Fot. UM Zamość Dach na budynku Ekonomika będzie podniesiony. Na poddaszu powstanie szereg pomieszczeń, z których korzystać mają uczniowie i mieszkańcy Zamościa. Fot. UM Zamość
Jedne remonty powoli dobiegają końca, drugie się zaczynają.

Budowlańcy znowu wkroczą do akcji na zamojskiej starówce. Będą pracować przeszło rok. Tym razem, na szczęście, inwestycja nie powinna w znacznym stopniu utrudnić życia mieszkańcom. 

Umowy na realizację projektu „Rewitalizacja Starego Miasta w Zamościu” podpisano we wtorek, 20 kwietnia. Za gruntowny remont i przebudowę Bastionu VI, w którym mieści się Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1, czyli Ekonomik odpowiada Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Budmat Spółka Jawna Tadeusz Rozmus, Józef Małysz z Zamościa. Z kolei remont i konserwację dwóch podwórek staromiejskich kamienic przeprowadzi firma Lubren Sp. z o.o. z Lublina. Wydane zostaną duże pieniądze. Całkowita wartość projektu przekracza 25 mln zł, a koszty kwalifikowane sięgają ponad 18,5 mln zł. Miasto wykłada stosunkowo niewiele, niespełna milion. Resztę stanowią dotacje z Unii Europejskiej (ponad 15,7 mln zł) oraz budżetu państwa (ponad 1,8 mln zł). 

Jakie prace zaplanowano? Z czym to się wiąże dla mieszkańców? Szczegóły w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

 

Anna Szewc

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe