Łabunie: Ponad 2 mln 800 tys. dofinansowania na OZE

  • 26.04.2021, 10:00
  • Materiał nadesłany
Łabunie: Ponad 2 mln 800 tys. dofinansowania na OZE Fot. pixabay.com
Gmina Łabunie otrzyma ponad 2 mln 800 tys. zł dofinansowania na odnawialne źródła energii.

Z unijnego dofinansowania skorzystają mieszkańcy gminy Łabunie, którzy wcześniej deklarowali chęć skorzystania z projektu. W ponad 350 gospodarstwach domowych zostaną zainstalowane kolektory słoneczne i panele fotowoltaiczne. Właściciele nieruchomości na ich montaż będą mogli otrzymać do 85% dofinansowania.

Koszt całej inwestycji na chwilę obecną wynosi prawie 3 mln 800 tys. zł. Kwota może ulec zmianie - w zależności od wartości umowy, która zostanie podpisana z wykonawcą inwestycji.

Przypomnijmy - gmina Łabunie o dofinansowanie na solary i fotoogniwa złożyła wniosek jeszcze w 2019 r. W 2020 trafiła na listę rezerwową z uwagi na wyczerpanie puli środków przeznaczonych do finansowego wsparcia. Teraz Zarząd Województwa Lubelskiego dokonał wyboru kolejnych projektów,  wśród których znalazła się Gmina Łabunie.

To nie pierwsza inwestycja gminy Łabunie w odnawialne źródła energii. W 2018 r. samorząd otrzymał na instalacje solarne i fotowoltaiczne  ponad 1,5 mln dofinansowania, z którego skorzystało prawie 200 gospodarstw domowych.

Materiał nadesłany

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
krys
krys 04.05.2021, 17:03
Dla zainteresowanych tematem nowoczesnych systemów ogrzewania domu polecam https://pulsarinstalacje.pl

Pozostałe