5 skutecznych sposobów na kaca

  • 03.05.2021, 06:04
  • News4Media
5 skutecznych sposobów na kaca fot. iStock
Kac, zwany inaczej "syndromem dnia następnego”, to naturalna reakcja organizmu, który musi przetworzyć spożyty alkohol. Czy można się go szybko pozbyć lub zapobiec?

Kac, to złe samopoczucie z powodu wcześniej wypitego alkoholu. Do najczęstszych symptomów należą: ból głowy, brak apetytu, wymioty, osłabienie organizmu oraz zawroty głowy. Objawy te, mogą ci towarzyszyć przez cały dzień. Dowiedz się, co możesz zrobić, aby uśmierzyć dolegliwości po spożyciu nadmiernej ilości trunków.

Najpierw zapobiegaj

Nie czekajmy aż kac do nas przyjdzie, przygotujmy się na walkę z tym wrogiem znacznie wcześniej. Przed zakranianą imprezą należy się dobrze najeść, nigdy nie pij na pusty żołądek. Spożywanie tłustych potraw spowolni proces przyswajania alkoholu przez organizm. "Zespół dnia następnego", to inaczej odwodnienie organizmu, dlatego warto podczas picia napojów z procentami, zadbać również o dużą ilość wody. Kolejna zasada mówi o tym, żeby nie mieszać ze sobą trunków. W zapobieganiu pomocna będzie także szklanka tłustego mleka, która spowolni wchłanianie alkoholu do krwi i uchroni żołądek przed podrażnieniami. 

Jak pozbyć się kaca?

1. Pij dużo wody - oczyści ona twój organizm z toksyn i uzupełni niedobór, to naprawdę najlepsze lekarstwo na kaca.
2. Zjedz jajka - pomogą zredukować uczucie kaca, ponieważ zawierają cysteinę, która z kolei zwalcza toksyny po alkoholu.
3. Weź kąpiel - poczujesz się zdecydowanie lepiej. Skóra zacznie inaczej oddychać, a przez to korzystniej będzie uwalniała toksyny z organizmu,
4. Wyśpij się - sen to wybawienie w obliczu kaca, tym bardziej, że dajesz organizmowi się zregenerować w spokoju.
5. Zjedz ciemny chleb z dżemem, miodem lub makaron - uzupełnisz w ten sposób poziom cukru.

Polacy w 2020 r. na trunki przeznaczyli kwoty aż o 7% większe w stosunku do lat ubiegłych. Wydaliśmy na alkohol ponad 39 mld zł. Według danych BIG to aż jedna trzecia wszystkich wydatków na artykuły spożywcze. Najchętniej spożywane przez Polaków alkohole to piwo, wódka, wino stołowe oraz whisky. 

 

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe