Hrubieszów: Jak nazwać rondo na krajówce?

  • 22.04.2021, 13:30
  • ak
Hrubieszów: Jak nazwać rondo na krajówce? Fot. UM Hrubieszów
Propozycje są trzy. Wybrana może być tylko jedna. Bo tylko jedną nazwę może otrzymać rondo u zbiegu ul. Łany z drogą krajową nr 74 prowadzącą do granicy w Zosinie.

Wpływ na ostateczną nazwę dla skrzyżowania będą mieli hrubieszowianie. Burmistrz Marta Majewska zaprasza ich do udziału w konsultacjach społecznych. Dla ronda przewidziano trzy potencjalne nazwy: Świętego Jana Pawła II, Generała Władysława Sikorskiego oraz Praw Kobiet.

Swoje opinie mieszkańcy miasta mogą przekazywać od 29 kwietnia do 9 maja poprzez wypełnienie ankiety na stronie internetowej magistratu, wysyłając wiadomości mailem na adres [email protected] albo w wersji papierowej, tradycyjną pocztą na adres: Urząd Miasta Hrubieszów, ul. mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala” 1, 22-500 Hrubieszów w kopercie z dopiskiem „Konsultacje społeczne – nazwa ronda”.

Więcej szczegółów TUTAJ.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (25)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Bażant
Bażant 04.05.2021, 16:07
Nie jest to skrzyżowanie z zadną ulicą miejską tylko jest to rondo na drodze krajowej 74 i drodze wojewódzkiej 844 wiec dlaczego ma decydować miasto ? Nie mniej jeśli ustalą na rondo Józkowego przekrętu to może być .
Ron
Ron 27.04.2021, 13:02
Propozycje nazwy są trzy,a dlaczego nie więcej ,czy każdy musi podawać swoje dane osobowe głosując lub nie na nazwę,czy nie wystarczy wniosek o ile jest poważny ?.Kto zaproponował te nazwy,czy nie wskazane uzyskanie opinii IPN jeśli osobowość tego wymaga.
Jest tylu ludzi zasłużonych a nie skażonych z powiatu,że można ich upamiętnić i nie powielać nazwisk które zaproponowano,bo to jest
pójście na łatwiznę i szablonowość.Wydłużyć czas na propozycje,
zebrać propozycje bez zbędnych danych osobowych /gdzie RODO/
poddać weryfikacji znawcom i zebrać akceptacje społeczeństwa.
Producent
Producent 26.04.2021, 19:02
qwe nie wina rządów, tylko socjologii i nauczania. Teraz każdy ma parcie na szkło i na darmową kase. Pełno takich pajacyków co nic nie potrafią zrobić, a rwą sie do rządzenia. Ich rządy polegają na tym ze kasa za zlecenia publiczne płynie pod stołem. I nie powiesz mi że za SLD było lepiej. Kązdy rząd po kolei rabował co sie da do tego stopnia ze PO chciało lasy państwowe po cichu sprzedać, a wiesz jaka to powieszchnia kraju i czy Polak by to kupił. Moim zdaniem PiS mimo wszystko chce, coś utrzymać w rękach narodu , żeby Polak nie był u Niemca , czy Żyda parobkiem. W niemczech teraz, czy u żydów nie ma jakotakiego nacjonalizmu, że ktoś kogoś zaczepia na ulicy. Ale jest nacjonalizm gospodarczy. Dopuszczają tylko swój biznes. Dlatego w okolicach Berlina jest Baor co robi mrożonki, krajanki itd mający już pewnie 1000 Ha a ZSL musiał pod stołem sprzedać Iglopole czy inne nasze firmy. Oni je kupują i zamykają żeby mieć rynek zbytu, bando idio.....tów
Producent
Producent 26.04.2021, 19:12
Bo ja już teraz nie sprzedam, ani porzeczki ,ani wiśni,ani jabłek np ze spadów bo niema przetwórców regionalnych jak w Strzyżowie kiedyś dzeny robili po za kampanią buraczaną. Niemiec wykupił i pozamykał. Nieledew pewnie tar już upadła. A niemiecki rolnik mech i błoto sprzeda i jeszcze pokaka wynajmie bo mu sie opłaci hahahah
qwe
qwe 23.04.2021, 20:05
Ofiar Rządów zsl i pis !
Najwięcej
Najwięcej 25.04.2021, 07:34
Lat komuna u nas rządziła czego uwiecznieniem był Dom Przyjaźni Polsko-Radzieckiej to wpędziło nas w zacofanie.
Regionalny
Regionalny 26.04.2021, 18:51
Ale chodziłeś na 1-Majowe pochody hahaha. Bo teraz np nauczycielki co karciły dzieci za brak obecności w obchodach 1- majowych udają nwm kogo, że prowadziły tajne nauczanie. Emeryture mają chcieli buy być dalej doceniani jako regionaliści i zasłużeni dla społeczności a organizowali dzieciom propagande komunistyczną hahaha. TW Regionalni pewnie sie domyslą.
Do Regionalnego
Do Regionalnego 29.04.2021, 07:22
Problemy ze zrozumieniem co ktoś napisał.
pastor
pastor 23.04.2021, 20:00
Ofiar księży pedofili .Miasto jeśli ma odwagę to do dzieła .Słuszna sprawa i pamięć dzieci ofiar zboczonych zwyrodniałych samców .
Mateusz
Mateusz 23.04.2021, 19:38
im.Napoleon Bonaparte
lhr
lhr 23.04.2021, 17:14
Zielonej Mafii
lechita
lechita 23.04.2021, 17:04
Ofiar Wołynia , Ofiar Zbrodni Ludobójstwa na Kresach ! I tyle w temacie !
śmietnisko w Strzyżowie
śmietnisko w Strzyżowie 23.04.2021, 16:44
Rondo im. 16 lat rządów ZSL
Hasło
Hasło 23.04.2021, 05:27
Lempart wypier....ć.
rondo
rondo 22.04.2021, 22:20
Tak sprawiedliwe to kaczora Donalda
o niemocy wy moja co z moich podatków żerujeca
o niemocy wy moja co z moich podatków żerujeca 22.04.2021, 21:20
Ze juz nie wspomne o ludziach mieszkających przy nieleglnym wysypisku w Stryzowie. Bo to wysypisko pozostanie chyba symbolem tej obwodnicy !!!!!!!!!!
o niemocy wy moja  co z moich podatków żerujecie
o niemocy wy moja co z moich podatków żerujecie 22.04.2021, 21:13
Może > Przekręt Strzyżowski < Albo * im dewastatora ulic< bo kase dostali na remont zdewastowanych ulic i nic !!!!!!!!! Dalej sprawa sie toczy między Gminą a starostwem hahahahha bo dalej po dziurach jeżdze a płace za to w podatku paliwowym. Kto mi refunduje zniszczenie zawieszenia ? Sąd , gmina czy starostwo ???????
Anna
Anna 22.04.2021, 20:14
Tylko Świętego Jana Pawła II. Wielki Polak, Wielki Człowiek. Zaraz zresztą odezwą się "ujadają" przeciwnicy.
nie praktykujący
nie praktykujący 22.04.2021, 21:32
Potwierdzam , ze Jan Paweł był wybitnym Polakiem. ale może coś dla odmiamy, bo w Zamościu jest już i Szpital i coś tam. Może coś regionalnego. ? Regionalista niech doradzi a nie wymyśla Łuki Triumfalne, i całe Towarzystwo Regionalne hahahha. Oni by wszystko nazywali pewnie Marksa hahahah, a jest tylu z Hrubieszowa co zasługują na upamiętnienie, i więcej zapomnianych.
Bartek
Bartek 23.04.2021, 10:51
Gen. Sikorski był wybitnym dowódcą, lecz ze skazą. Zachowanie, wobec gen. Karaszewicza-Tokarzewskiego i SZP, delikatnie mówiąc kontrowersyjne. Inne działania Generała, szczególnie personalne, nawet przez zwolenników były często krytykowane.
Krzysiek
Krzysiek 22.04.2021, 18:39
Rondo powinno nosić nazwę Sw Jana Pawła ll prawa kobiet w naszym rejonie s także w kraju nie są lamane a za hoeanie kobiet w miejscach publicznych budzi przerażenie na szacunek trzeba sobie zaslurzyc
Fanek
Fanek 22.04.2021, 20:02
A może Tw Bolka Solidarnođciowca. Akurat Jan Pawe to osoba y ktrej Polska moe bz dumna
aaa
aaa 22.04.2021, 16:36
Może rondo cytując Bodnara " słynnej aktywistki Lempart"??? To przecież zasłużona dla kraju???
bbb
bbb 22.04.2021, 18:04
@aaa praw kobiet nie reprezentuje na wyłączność Lempart. Chodzi o prawa wszystkich kobiet. Jesteś seksistą?
Tytus
Tytus 22.04.2021, 15:34
Na pewno nie arcybiskupa Głodzia (ciekawe czy i kiedy w końcu straci tytuł honorowego obywatela Hrubieszowa) może Praw Kobiet albo może rondo pamięci ppłk Franciszka Kornickiego? Słynnego pilota czasów II wojny światowej pochodzącego z regionu hrubieszowskiego?

Pozostałe