Co z komuniami? Biskup zamojsko-lubaczowski wydał komunikat

  • 22.04.2021, 11:00
  • ak
Co z komuniami? Biskup zamojsko-lubaczowski wydał komunikat Fot. pixabay.com
Czy będzie można organizować przyjęcia komunijne? Jak będą mogły te uroczystości przebiegać? Na te pytania być może już w przyszłym tygodniu odpowiedzą rządzący. A czy komunie w parafiach diecezji zamojsko-lubaczowskiej będą się w ogóle odbywały w maju, zgodnie z tradycją? Odniósł się do tego biskup Marian Rojek.

W komunikacie opublikowanym na stronie internetowej diecezji jej ordynariusz podkreślił, że "trwa wyjątkowa sytuacja spowodowana epidemią, także w podejściu do wydarzeń duszpasterskich". Z tego też względu zaapelował do księży i katechetów, a także rodziców dzieci, które w tym roku miałyby przystąpić do I Komunii Świętej o roztropność i troskę w przygotowaniach i organizacji tych ważnych w życiu katolików wydarzeń.

Biskup Marian Rojek, ani nie nakazał organizacji komunii w maju, ani też tego nie zabronił. Decyzję pozostawił w rękach duchownych z poszczególnych parafii oraz rodziców. Zaapelował, aby to były ich wspólne ustalenia.

"Ufam, że dokona się to w oparciu o najlepsze rozeznanie lokalnej sytuacji i z największą troską o dobro duchowe oraz bezpieczeństwo zdrowotne wszystkich parafian" – podsumował biskup Rojek.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe