Gm. Horodło: Chciał do Francji, zawrócili go w Zosinie

  • 22.04.2021, 08:00
  • ak
Gm. Horodło: Chciał do Francji, zawrócili go w Zosinie
O lepszym życiu we Francji marzył 29-letni Algierczyk. Ruszył na zachód Europy, ale musiał zawrócić przy wschodniej granicy Polski. Zatrzymali go funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Mundurowi namierzyli go nocą w piątek, 16 marca w Zosinie. Może cudzoziemiec by się jakoś prześlizgnął, ale strażnicy wypatrzyli go dzięki urządzeniom do nocnej obserwacji terenu. 29-letni obywatel Algierii został zatrzymany niedługo po tym, jak przepłynął graniczny Bug.

– Po przebadaniu go przez lekarza oraz pobraniu próbek na obecność SARS-CoV-2, został on doprowadzony do pomieszczeń służbowych placówki SG w Horodle. Przyznał się do nielegalnego przekroczenia granicy RP. W rozmowie z funkcjonariuszami przekazał, iż powodem jego wędrówki przez granicę, była chęć przedostania się do Francji – relacjonuje Dariusz Sienicki, rzecznik NOSG.

Niedługo po zatrzymaniu 29-latka funkcjonariusze NOSG w Strzyżowie odnaleźli kolejnego Algierczyka. Ten człowiek, jak się okazało przebywał w Polsce legalnie. A do powiatu hrubieszowskiego przyjechał autem, aby odebrać swojego rodaka.

Obaj cudzoziemcy zostali ukarani mandatami. Ten, który dostał się do Polski nielegalnie, nie kontynuował swojej podróży. Został przekazany służbom granicznym Ukrainy.

 
ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Krzysiek
Krzysiek 26.04.2021, 07:40
Wreszcie prokuratura i sądy wypowie się cz parkując na przejeździe przed gmachem sądu w Hrubieszowie nie ponoszę odpowiedzialności karnej

Pozostałe