Łaszczów: Policjantka promowała służbę

  • 21.04.2021, 12:00
  • st. sierż. Małgorzata Pawłowska/KPP Tomaszów Lubelski
Łaszczów: Policjantka promowała służbę Fot. KPP Tomaszów Lubelski
Policjantka z komendy w Tomaszowie Lubelskim przeprowadziła zdalne zajęcia z licealistami, podczas których zaprezentowała młodzieży zadania z jakimi zmagają się funkcjonariusze w codziennej służbie oraz przybliżyła strukturę organizacyjną policji.

W ramach zdalnego nauczania, podyktowanego koniecznością zachowania dystansu społecznego, policjantka przeprowadziła zajęcia w trybie online z uczniami Liceum Ogólnokształcącego imienia Stanisława Kostki Starowieyskiego w Łaszczowie, podczas których młodzież zgłębiła wiedzę związaną ze służbą w Policji.

W związku z tym, że Liceum w Łaszczowie posiada klasy o profilu mundurowym, w tym również klasę o innowacji pedagogicznej związaną z pracą w Policji, spotkania dotyczące funkcjonowania Policji będą odbywały się cyklicznie. Uczniowie w dalszej kolejności dowiedzą się między innymi o wymogach jakie musi spełnić kandydat na policjanta oraz z jakich etapów składa się procedura rekrutacyjna i jak się do niej przygotować.

Spotkanie licealistów z funkcjonariuszami to doskonała okazja do poznania specyfiki pracy w formacjach mundurowych co pomoże w przyszłości młodzieży w wybraniu drogi życiowej i kariery zawodowej, a wybór służby w formacjach mundurowych nie będzie dla nich niewiadomą, lecz świadomą decyzją.

st. sierż. Małgorzata Pawłowska/KPP Tomaszów Lubelski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe