Zamość: Odnawianie Starówki. Rusza remont

  • 21.04.2021, 09:30
  • ak
Zamość: Odnawianie Starówki. Rusza remont Fot. UM Zamość Podpisanie umowy na realizację zadania „Rewitalizacja Starego Miasta w Zamościu”.
Umowa została podpisana we wtorek, 20 kwietnia. Prace potrwają przeszło rok, do jesieni 2022. Zamość rozpoczyna kolejną dużą i kosztowną inwestycję. Na rewitalizację Starego miasta pójdzie ponad 25 mln zł. To w znacznej mierze dotacja z Unii Europejskiej, a także budżetu państwa. Samorząd dokłada tylko niewielką część.

Co zaplanowano? Gruntownie wyremontowany zostanie Bastion VI (mieści się w nim ZSP nr 1 czyli Ekonomik). W budynku utworzone zostanie Centrum Edukacyjno-Integracyjne i Klub Rozwoju Zawodowego. Za tę część prac odpowiada Przedsiębiorstwo Wielobranżowe BUDMAT Spółka Jawna Tadeusz Rozmus, Józef Małysz z Zamościa.

Dwie kolejne części zamówienia zrealizuje firma Lubren Sp. z o.o. z Lublina. W planach są prace konserwatorskie dziedzińca Bloku VI kamienic mieszczańskich zawartego między ulicami Bazyliańską, Ormiańską, Grecką, I. L. Pereca oraz dziedzińca Bloku VII kamienic między ulicami Bazyliańską, Łukasińskiego, Zamenhofa i Pereca.

Więcej o tej inwestycji w najbliższym papierowym wydaniu Kroniki Tygodnia.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
oko
oko 25.04.2021, 08:22
Więcej reklam już się nie da umieścić. Przecież tego nie da się czytać. Na smartphonie ciężko nawet przewinąć stronę żeby w coś nie kliknąć. No dramat.
Budmatek
Budmatek 22.04.2021, 06:20
BUDMAT w tle i przekręt stulecia ,tak wygląda miasto mafijnych układów .

Pozostałe