Łuk triumfalny w Hrubieszowie? (TYLKO W GAZECIE)

  • 21.04.2021, 07:06
  • Mariusz Parol
Łuk triumfalny w Hrubieszowie? (TYLKO W GAZECIE)
Mieczysław Zapała, regionalista z Hrubieszowa, uważa, że w tym mieście, przy Kozackim Rogu należałoby postawić łuk triumfalny. Tymczasem zostanie on postawiony w Tomaszowie Lub. – A tam w 1920 r. nie było żadnych walk, Hrubieszów zaś oparł się dwóm natarciom oddziałów 1 Konarmii Budionnego – podkreśla Zapała.

W marcu tego roku wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin podpisał akt erekcyjny w spawie wzniesienia łuku triumfalnego w Tomaszowie Lub. Ma on upamiętniać przyjazdy marszałka Józefa Piłsudskiego do tego miasta oraz Bitwę Warszawską w 1920 r. Zostanie wzniesiony przed gmachem Liceum Ogólnokształcącego im. Bartosza Głowackiego.

CZYTAJ TAKŻE: TOMASZÓW BĘDZIE MIEĆ SWÓJ TRIUMFALNY ŁUK

Marszałek był w Tomaszowie Lubelskim dwukrotnie: pierwszy raz w 1901 r., a drugi  20 marca 1921 roku już jako naczelny wódz odbierał defiladę VI Brygady Jazdy, jednostki, która wsławiła się bohaterstwem w wojnie z bolszewikami w 1920 r.

Część mieszkańców Tomaszowa Lub. sprzeciwia się wzniesieniu łuku w ich tym mieście. Tymczasem w Hrubieszowie są zwolennicy takiego upamiętnienia. 

CZYTAJ TAKŻE: NIE STAWIAJCIE TEGO ŁUKU W TOMASZOWIE

Cały artykuł na ten temat tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Mariusz Parol

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (23)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Krzysiek
Krzysiek 08.05.2021, 05:36
Łuk tryumfalny po co nam to huba że. Dla ćpunów i dilerki poniewarz niespełniony żadnej funkcji historycznej naszego rejonu bubel umyslowy
zaciekawiony inwestycją prywatną !
zaciekawiony inwestycją prywatną ! 29.04.2021, 16:13
Ufunduje Pan Mieczysław nam ten Łuk Triumfalny czy nie ? Czy to przedwyborcza kiełbaska jakaś i kolejna ściema, jak chodniki pana Tomasza, Bo jakoś artykół bez zakończenia. Chociaż projekty porobił? Może by ludziom przedstawić same projekty , ewentualnie wersje tego ??
Krzysiek
Krzysiek 22.04.2021, 19:38
Sądzę że inwestycja łuku tryumfalnego będzie budowana. Ze środków prywatnych a nie funduszu Urzeduiasta
Zadowolony z pomysłu
Zadowolony z pomysłu 22.04.2021, 19:54
Widziałeś coś kiedyś w Hrubieszowie ufundowane ze środków własnych pomysłodawcy ? Bo ja tu 40 lat żyje i nie widziałem. Jakaś ciekawostka. Jak sam to zasponsoruje to niech stawia hahaha Panie Mieczysławie - wyzwanie jako dla regionalisty, wybitnej osoby w mieście. Przyjmuje Pan ufundowanie ze środków własnych jako regionalista Łuku Triumfalnego ? Zapisze sie Pan w histori miasta jako fundator jak bedzie to solidne. Już to widze ehh te włoskie marmury, rzeźbienia w stylu Bramy Brandemburskiej. Dzałaj Pan
Przestroga
Przestroga 21.04.2021, 22:49
Mam prawo do obrony życia i własności, a tym bardziej życia w obrębie swojej własności, to nie zapominaj o tym regionalisto !!!!!!
Powodzenia
Powodzenia 21.04.2021, 22:35
Czekam na przeprosiny , jak wiedziałes gdzie wpadać jak ***zki dostałeś remontując groby MO, obawiając sie o coś hahahhaa . Myslisz ze bedziesz Radnym i bedziesz kreował min polityke zatrudnienia w regionie hahahaha
Zgłaszam
Zgłaszam 21.04.2021, 22:02
Proponuję Łuk, Podziemia, trasę rowerową wzdłuż Huczwy i Ulgi, posadzenie normalnych drzew na kamiennym rynku, kompleks rekreacyjny za "małpim gajem", obwodnicę na Chełm itp. itd.
Mietek
Mietek 29.04.2021, 15:54
Normalne drzewa by same rosły a tak ktoś musi to wwozić, i pewnie kase na tym trzepie. Zapomniałeś o ścieżce rowerowej hrubieszowskimi podziemiami hahah. Wymyslają w uj żeby tylko sami sie dorobić. Na uj mi łuk trumfalny jak nie mam roboty ? Typ może ma co triumfować, ale ja nie
Lechita co tam  na parafii
Lechita co tam na parafii 21.04.2021, 18:58
Fanaberie na pomniki chyba rozpowszechnił opłakiwany nasz regionalista ze skupu butelek z Jatkowej. Teraz mamy regionalisty zastępce hahahaha. Inni aferzyści współdziałają ze spółdzielniami i tez dobrze na tym wychodzą
Ferdek
Ferdek 21.04.2021, 18:53
Typ chyba chce w wyborach do samorządu startować jak ma takie parcie na samopromocje !!!!!!!!
Wkurzona
Wkurzona 21.04.2021, 20:24
Nie.ma gdzie to napiszę tu hehe. Dzisiejszy briefing przy szpitalu w moim odczuciu wypadł tragicznie. Kogo Panie Romanowski Pan popiera . Gdzie był Pan i pan Ziobro jak mieszkańcy zgłaszali afery i przekręty śmieciowe., kopalnie itd. Gdzie tu solidarność i sprawiedliwość ???.Nie dajcie się omamić to obrzydliwa polityka.
Lechita  1
Lechita 1 21.04.2021, 18:53
Ciemnogrodzianie władza robi sobie jaja wydając kasę na bzdety .Są potrzebne realne miejsca pracy a nie fanaberie klaunów poltycznych .Bieda ,korupcja ,nepotyzm to już norma .Po jaki ku..tas ten łuk ? Pała na plecy gdzie tracą szlachetną nazwe dla darmozjadów i pajaców .
Tomaszowiak
Tomaszowiak 21.04.2021, 18:07
Kochani Hrubielaki ! Oddamy wam Łuk i sympatię Pana Sasina ! Pozdrawia Dumny Naród Tomaszowski
Franek
Franek 21.04.2021, 18:52
Tomaszowiak Miecio to nie PiS hahaha Chyba ze go przyjeli. Co ty z propagandą polityczną wyskakujesz. Pewnie zmieni sie jak odtajnią wydział gospodarczy hahahaha. Wcześniej inny regionalista napędzał interes.
Krzysiek
Krzysiek 21.04.2021, 18:02
Nareszcie niech miasto upora sie z zaczetymi inwestycjami a dopiero potem niech myśli nad nowymi
Fredek L.
Fredek L. 21.04.2021, 17:17
Jest jeden zwolennik - Mietek Z.
Pols
Pols 21.04.2021, 17:05
Parking zróbta bo ciasno.
lukas
lukas 21.04.2021, 16:26
Czytelnik>Odleciał ,albo i nie i kombinuje na czym by jeszcze rarobić.
Pejpa
Pejpa 21.04.2021, 21:25
Coś jest na rzeczy.
Czytelnik
Czytelnik 21.04.2021, 12:59
Plaskaty odleciał:)
Łucznik
Łucznik 21.04.2021, 08:44
Chyba łuk triumfalny na chwałę zwycięstwa głupoty nad mądrością. Ludzie ogarnijcie się, czy to jest rzeczywiście najważniejsza rzecz dla naszego miasta??? Innych potrzeb już nie ma? Mieszkańcy potrzebują dobrze rozwiniętej infrastruktury (utwardzonych dróg, kanalizacji itp.)
A tu komuś się marzy Paryż nad Huczwą.
Bez
Bez 21.04.2021, 07:58
Jaj już po wielkanocy.

Pozostałe