Tomaszowskie: Wystrzelają dziki co do jednego (TYLKO W GAZECIE)

  • 20.04.2021, 14:00
  • Wioletta Dudek
Tomaszowskie: Wystrzelają dziki co do jednego (TYLKO W GAZECIE) W obwodzie obejmującym okolice Jarczowa i Lubyczy Królewskiej podobno dzika ciężko spotkać.
W lasach w powiecie tomaszowskim trudno już spotkać dziki. Do końca roku może ich nie być wcale.

Powiatowy lekarz weterynarii zarządził odstrzał sanitarny dzików na terenie powiatu tomaszowskiego. Do końca roku myśliwi w swoich obwodach mają ustrzelić 66 dzików. Już mówią, że będzie z tym problem, bo dzików nie ma.

Najnowsze rozporządzenie (z 29 marca) Janiny Wojtas powiatowego lekarza weterynarii w Tomaszowie Lubelskim zarządza odstrzał sanitarny dzików w powiecie w celu zwalczania chorób zakaźnych zwierząt. Chodzi oczywiście o afrykański pomór świń. Każdemu kołu łowieckiemu wydzielono konkretną ilość dzików do odstrzelenia w obwodach. Po dwa dziki mają odstrzelić myśliwi z Koła Łowieckiego „Jeleń”, „Wilk” i „Żak”. Trzy dziki – KŁ „Bażant”, „Niwa”, „Orzeł”, „Hermes”. Cztery w KŁ „Darz Bór”. Pięć i więcej do odstrzału mają koła „Lis”, „Roztocze”, „Sokół”, „Łoś”, „Cyranka”. Nadleśnictwo Tomaszów Lubelski ma wykonać 10 odstrzałów sanitarnych. I chociaż to aż cztery razy mniej niż miało zlecone w ubiegłym roku, to tamtejszy nadleśniczy nie ukrywa, że z taką liczbą i tak może być problem.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Wioletta Dudek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Zawisza Ciemny
Zawisza Ciemny 21.04.2021, 18:44
I jeszcze każde koło ŁOWICKIE powinno złapać po siedem kleszczy to byłby koniec z dzikami i kleszczami. W powiecie tomaszowskim jest tylko 66 dzików - chyba w jednej gminie

Pozostałe