Gm. Sułów: Bat na tych, co śmiecą i paskudzą (TYLKO W GAZECIE)

  • 22.04.2021, 06:06
  • Wioletta Dudek
Gm. Sułów: Bat na tych, co śmiecą i paskudzą (TYLKO W GAZECIE)
Posprzątaliśmy śmieci wyrzucane przez ostatnie miesiące na drogę dojazdową do naszego domu. Ale to nie załatwia sprawy, bo ludzie będą śmiecić dopóki będą się czuli bezkarni – mówią mieszkańcy Deszkowic Drugich w gm. Sułów. I pytają, kiedy w tym miejscu będą fotopułapki.

Droga, o której mowa biegnie przez las. Prowadzi do zaledwie siedmiu domów. Coraz częściej zatrzymują się na niej kierowcy z daleka. Nie podziwiają przyrody. Nie idą na spacer. Nie zbierają grzybów, itd. Część, jak mówią mieszkańcy, wybiera to miejsce na randkę, inni skręcają w las tylko po to, żeby wyrzucić śmieci. Szklane butelki po piwie i puszki, opakowania po fast foodach. Tych jest najwięcej.

 – Prawie codziennie rano można też spotkać tuż za pierwszymi drzewami kierowcę busa, który załatwia tu swoje potrzeby fizjologiczne. Zawsze o tej samej porze. Nieraz podciąga spodnie w ostatniej chwili, gdy ktoś wyjeżdża z głębi lasu. Nie zawstydził się tym dotychczas, to może jak to przeczyta, zrozumie, że nie jest tam mile widziany – opowiadają ludzie.

Cały artykuł na ten temat dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Wioletta Dudek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe