Ognisko ptasiej grypy (TYLKO W GAZECIE)

  • 20.04.2021, 09:29
  • lew
Ognisko ptasiej grypy (TYLKO W GAZECIE)
W gminie Obsza wykryto 13 kwietnia pierwsze w powiecie biłgorajskim ognisko ptasiej grypy. Do zakażenia 52 sztuk drobiu doszło w jednej z przydomowych hodowli w Woli Obszańskiej. Część kur i kaczek padła, część trzeba było wybić.

Ognisko zostało zlikwidowane – powiedział nam 16 kwietnia Jacek Sak, powiatowy lekarz weterynarii w Biłgoraju. – Część drobiu padła, część została poddana eutanazji i utylizacji. Jesteśmy już po wstępnej dezynfekcji.

Tak jak w przypadku ASF – rozporządzeniem wojewody lubelskiego w sprawie zwalczania wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) – zostały wyznaczone obszary zapowietrzone i zagrożone. Ten pierwszy jest w promieniu do 3 km od ogniska, w którym wykryto zakażenie, natomiast obszar zagrożony wyznaczany jest od 3 km do 10 km od ogniska ptasiej grypy.

Więcej na ten temat w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

lew

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe