Zamość mój widzę ogromny (TYLKO W GAZECIE)

  • 20.04.2021, 06:00
  • Anna Szewc
Zamość mój widzę ogromny (TYLKO W GAZECIE) Fot. pinterest.pl Zamość z lotu ptaka
Pomysł jest, prezydentowi się podoba, wójtowi zdecydowanie mniej.

Większe miasto to większe możliwości rozwoju – uważa zakochany w Zamościu Mariusz Rutkowski. Swoją wizję poszerzenia granic Padwy Północy jeszcze latem rozsyłał do lokalnych polityków. Nie doczekał się znaczącego odzewu. Dlatego petycję w tej sprawie zamieścił w Internecie. Sprawdziliśmy czy jego pomysł ma rację bytu.

PETYCJĘ ZNAJDZIECIE TUTAJ

Pomysłodawca petycji Mariusz Rutkowski to 33-latek, absolwent II LO w Zamościu, którego rodzina od zawsze była związana z miastem, a on sam po latach pracy w Warszawie niedawno zamieszkał w Szczebrzeszynie.

Z pomysłem poszerzenia granic Zamościa wyszedł dlatego, że chce pobudzić do myślenia, sprowokować, aby mieszkańcy miasta i regionu nie żyli tylko z dnia na dzień, ale zaczęli myśleć o tym, co będzie kiedyś.

– O przyszłości naszych dzieci i wnuków, o tym, by nie musiały stąd uciekać, ale chciały w Zamościu żyć i pracować i miały do tego odpowiednie warunki – tłumaczy Mariusz Rutkowski. 

Wie, że próby poszerzania granic Zamościa były już w przeszłości i że nic z tego nie wyszło, ale wierzy, że teraz może być inaczej.

Co powiedział nam prezydent Zamościa, a co wójt gminy Zamość? Szczegóły w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Anna Szewc

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
zdenek
zdenek 22.04.2021, 20:41
Obecnie jest pipidówa po powiększeniu zawsze by lepiej brzmiało 100 000 miasteczko .
Mu
Mu 20.04.2021, 20:26
Teraz kolej na miasto aby ono pomogło przeforsować pomysł powiększenia Zamościa. Jakby pomysł przeszedł to Zamość będzie musiał zmienić metodę naliczania opłaty za śmieci, bo jak wiadomo w gminie mieszka się super tylko że połowa miejscowości nie ma kanalizacji i wodociągu.
profesorek
profesorek 20.04.2021, 18:22
Na mojej uczelni w Lublinie jest masa ludzi z przedmiesc Zamościa i gdy są pytani skąd są to nie mówią Kalinowice czy Sitaniec itd. tylko z Zamościa...
Miejski
Miejski 20.04.2021, 22:01
Na FB też tak piszą. Zamiast Pniówek - Zamość. Hahaha
Tadeusz
Tadeusz 20.04.2021, 11:32
W petycji ładnie zostały przedstawione powierzchnie miast o podobnej liczbie mieszkańców. - Stalowa Wola - 82 km2- Przemyśl - 46 km2- Ostrowiec Świętokrzyski - 46 km2- Konin - 82 km2- Suwałki - 65 km2 a tylko Zamość 30 km2 :( Jestem z Szopinka i chcę do Zamościa mimo wszystko. To powiększenie powinno nastąpić 20 lat temu.
Zamość
Zamość 20.04.2021, 10:53
Wreszcie!

Pozostałe