Hrubieszów: Nowa dyrektor z Podhala (TYLKO W GAZECIE)

  • 20.04.2021, 06:18
  • Mariusz Parol
Hrubieszów: Nowa dyrektor z Podhala (TYLKO W GAZECIE) Alicja Jarosińska do tej pory była zastępcą dyrektora do spraw pielęgniarstwa w Podhalańskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II w Nowym Targu.
W ubiegłym tygodniu Zarząd Powiatu Hrubieszowskiego przyjął rezygnację Dariusza Gałeckiego ze stanowiska dyrektora Społecznego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej. Pełnienie obowiązków dyrektora powierzono Alicji Jarosińskiej, która ostatnio była wicedyrektorem szpitala w Nowym Targu.

Dariusz Gałecki 23 marca złożył rezygnację ze stanowiska. Tłumaczył, że nie widzi możliwości porozumienia ze starostą Anetą Karpiuk. Zarzucał jej m.in. utrudnianie pracy poprzez wezwania do składania wyjaśnień i kontrole w szpitalu. Ta odpierała wszystkie zarzuty, argumentując, że starostwo bardzo wspiera szpital, chociażby finansowo. 26 marca Zarząd Powiatu Hrubieszowskiego nie przyjął rezygnacji Gałeckiego, ponieważ lekarze i personel medyczny zaczęli masowo składać wypowiedzenia umów o pracę. Ale dwa tygodnie później zarząd zmienił zdanie. 13 kwietnia podjął uchwałę, na mocy której przyjął rezygnację Dariusza Gałeckiego i odwołał go ze stanowiska z dniem 1 maja (z zachowaniem 3-miesięcznego okresu wypowiedzenia). 

Więcej szczegółów w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Mariusz Parol

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (33)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
babki
babki 27.04.2021, 15:04
Metamorfozy Maryla Symczuk leci i leciała tylko na kasę i starostwie i cukrowni. Jak PiS był w opozycji odmówiła kandydowania do rady jak mówiły działaczki bo nie chciała mieć z pisem do czynienia.Tak odpowiedziała na propozycję współpracy. Ale jak PiS wygrał wybory to Maryla z PiSem po kasę bo ideologię to ona ma...
Dobrze
Dobrze 26.04.2021, 07:28
Na sesji Zając powiedział Karpiuk wzywa do pomocy szpitalowi bez polityki, a sama nasyłała hucpy do Werbkowic i Trzeszczan, teraz niewiniątko, żenada hipokrytki.Pani Burmistrz odmówiła drobne 500 tys od Karpiuk na basen, bo ta chytruska jeszcze nie dała,a już chce 700 tys na drogę powiatową na terenie miasta, czysty szantaż polityczny proszę wioski .
Mój Boże
Mój Boże 27.04.2021, 13:48
A wniosek nasuwa się sam; szpital nigdy nie powinien w żaden sposób , podkreślam w żaden sposób podlegać lub być zależnym od powiatu. Szpital jest jednostka samodzielną , a nadzór nad wydawaniem publicznych pieniędzy winien sprawować wojewoda.
Oglądałem
Oglądałem 26.04.2021, 07:41
Przewodniczący chrześniak Zając odwalił szopkę głosowań nikt nie wiedział co głosowali żenada prowadzącego. Pani dyrektor bez konkursu z teczki, ciekawe czyja to rodzina.
Wicie
Wicie 26.04.2021, 11:15
Nie chrześniak a "krześniak", jak powiedział wódz Kuropatwa.
Nasze władze
Nasze władze 27.04.2021, 07:10
To jedna wielka rodzina i dla nich profity reszta może tylko uciekać z tego regionu.
Czy ten facet zna słowo "honor"
Czy ten facet zna słowo "honor" 23.04.2021, 20:06
A gdzie się schował Kronikarz vel Kowalski obecny "pełnynocnik" dyrektora Gałeckiego, który wspólnie z Kuropatwą wsadził Karpiukową na tron w Starostwie. Rozchorował się biedaczek, czy schował w kreciej norze? Jeżeli myśli, że ludzie to zapomną, to się grubo myli. Będziemy przypominać aż do kolejnych wyborów, żeby mieszkańcy wiedzieli na jaką szuję oddali swoje głosy.
UN
UN 25.04.2021, 07:39
Teraz udaje hologram takie widmo z przeszłości słusznie zapomniane.
ambergold
ambergold 23.04.2021, 17:49
Obejrzyjcie sobie filmik z posiedzenia tzw spolecznej rady spZOZ w gwiazdorskiej obsadzie Kuropatwy i Małyszek !
Mieszkaniec Hrubieszowa
Mieszkaniec Hrubieszowa 24.04.2021, 09:04
Bardzo dobrze, że jest nagranie, bo można zobaczyć, jak zachowują się nasi przedstawiciele. Nie oceniam, ale jako mieszkaniec miasta nie potwierdzam, że pytania, które padły z ust przedstawicielki samorządu miejskiego w radzie społeczne ZOZ, jest pytaniem wszystkich mieszkańców. To mnie nie interesuje, bo nie zajmują mnie gierki i politykierstwo. Niech samorząd miejski zajmie się miastem, jego funkcjonowaniem, dostępnością np. niepełnosprawnych do instytucji miejskich. To mnie zajmuje. Proponuję zająć się również budzetem miasta i informacją o jego zadłużeniu, inwestycjach.
rece opadają
rece opadają 23.04.2021, 20:56
Obejrzałem sobie filmik , i muszę przyznać, że ktoś ma w końcu odwagę, aby zapobiec dalszemu okłamywaniu ludności o rzekomej likwidacji szpitala, efekt jest taki, że starsze osoby już , nie chcą wzywać karetki, bo szpitala już nie ma, czy ktoś się zastanowił, że może kogoś mieć na sumieniu, jakim trzeba być draniem, aby dla celów politycznych zrobić z siebie w czasie pandemii piątą kolumnę, i skąd te ulotki w skrzynkach pocztowych, pytanie do poczty? a tym bardziej do policji o wyjaśnienie kto jest sprawcą siania nieprawdziwych informacji
Wydało się
Wydało się 23.04.2021, 05:40
Dyrektora zarobki i wydumany stołek Kronikarza 7 tys pogrążyły szpital w długi, gdzie słupy z rady nadzorczej udawali, że nie widzą szkody wywalić na zbity pysk nierobów, ewidentnie dla obrony układu działali na szkodę szpitala.No i jak naiwne pielęgniareczki dalej murem za długiem, by szpital poszedł do likwidacji.
Wiadomo
Wiadomo 26.04.2021, 07:19
Dyr Gałecki zarabiał 50.000 tys miesięcznie na sesji podano i kto zadłużył szpital, teraz ***zka.
???
??? 23.04.2021, 13:56
To już etat czy jeszcze wolontariat
TO
TO 23.04.2021, 06:23
Wierzchołek góry długów jeszcze wyjdzie jak dyrektor zaniżał celowo i bezprawnie zarobki pracowników wliczając staż pracy w minimum, za zgodą słupa ze związków którego obchodziło tylko obsadzanie rodziny na stołkach,a nie prawa pracowników.
W szoku
W szoku 23.04.2021, 07:06
Będą pielęgniareczki jak się dowiedzą odchodząc na emeryturę najniższą bo dyr Gałecki nakazał odbijanie składki od 450 zł, a nie od przychodu jak jest w całej Polsce . Dalej murem, sprawdźcie, a potem krzyczcie i nie ma że boli czasu nie cofniesz, uwielbiamy być okradane.
4 Starostów
4 Starostów 23.04.2021, 08:01
I wszyscy radni bezradni udają,że tego problemu bezprawia nie widzą jak również pseudo prawnik Kowalski przebywający w Himalajach hipokryzji zatrudniony w szpitalu kret,zarył się pod ziemię.
Edi
Edi 23.04.2021, 11:01
To nie była sesja,tylko spotkanie zarządu.Sesja będzie 28 .04.
metamorfozy
metamorfozy 22.04.2021, 20:09
Polecam dawne wydanie Kroniki: "Hrubieszów: Maryla Symczuk odwołana. Przewrót we władzach powiatu". Cześć komentujących teraz zmienia barwy. To jest ciekawe. Na FB też cuda wianki. Ci, którzy byli przeciwko MS - nagle za.
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia 23.04.2021, 00:33
A Ci co za nagle przeciw ...wcześniej PiS teraz SP
Szok
Szok 22.04.2021, 15:15
W tym miejscu należy wyjaśnić, że poprzedni dyrektor w 2020 r. pobrał wynagrodzenie w łącznej wysokości
542 039, 40 zł.
Szok odebrał myślenie
Szok odebrał myślenie 23.04.2021, 00:31
Masz rację szok łączne wynagrodzenie jako Dyrektor i LEKARZ. Kopiuj wklej? To jest w ramach tego apelu Rady o nie eskalowanie konfliktu? Jako Dyrektor 15000-18000 tys/m
Licznik
Licznik 26.04.2021, 12:40
30 tysięcy jako lekarz? Co on mial 30 dni dyżurów w pogotowiu w miesiącu!? Komu ta sciema.
Jan ze wsi
Jan ze wsi 20.04.2021, 18:55
Może teraz dowiemy się kto w grudniu/styczniu zaszczepił się poza kolejnością????
Jaro
Jaro 20.04.2021, 16:15
Najwyższy czas rozbić tą szajkę.. Elyty.. 😉 niech się wezmą do roboty lenie..
Uty
Uty 20.04.2021, 15:36
Niech zrobi porządek.
konował
konował 20.04.2021, 10:56
Leczenie naszych baranów kobieto doktorko to trudny proces .
Zet
Zet 20.04.2021, 08:20
Gratuluję Pani i życzę powodzenia.
Panie redaktorze
Panie redaktorze 20.04.2021, 06:51
Co to kopiuj wklej tylko zmiana zdjęcia, dla podgrzania atmosfery. To się robi nudne. Proszę ujawnić dokumentację, którą pan otrzymał i nie chce ujawnić, jak były dyrektor celowo zaniżał pensje pracowników, przecież ma pan dowody.
Co masz na celu?
Co masz na celu? 21.04.2021, 01:20
Powiedz czemu ma służyć twoja wyszukana wypowiedź? Bo nie rozumiem? Zapewne po ustąpieniu poprzedniego dyrektora zostanie lub została przeprowadzona kontrola w placówce przez organ sprawujący piecze nad tym szpitalem. To raczej naturalne. Ale do czego zmierzasz? Sugerujesz nieprawidłowości czy nieprawidłowy obieg dokumentów? Bo chyba o tym powinien poinformować zupełnie ktoś inny a nie prasa? Czy to może zwykle trolowanie i podburzanie innych przeciwko sobie???
W odp.
W odp. 21.04.2021, 07:02
Wypowiedź poparta faktami od 2020r jest ustawa o nie wliczaniu stażu pracy w minimalne wynagrodzenie, a organ sprawujący pieczę nad szpitalem czyli rada nadzorcza celowo udaje, że nie zna tego prawa od 1,4 roku,więc kto ma zainteresować osoby zainteresowane. Zapoznaj się ,a potem pisz o trolowaniu,laiku.
Januszek
Januszek 20.04.2021, 20:37
Że niby wypływ info chociaż sprawdzony? Teraz? Przypadek?
Tęskniłem
Tęskniłem 20.04.2021, 17:27
Ooooo teraz tutaj jesteś robaczku. Co się stało? Tam szum zrobiony? Teraz tu próbujemy?

Pozostałe