Hrebenne: Mieli fałszywe papiery. Wrócili na Ukrainę

  • 18.04.2021, 11:30
  • Dariusz Sienicki, rzecznik NOSG
Hrebenne: Mieli fałszywe papiery. Wrócili na Ukrainę Fot. NOSG
Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali kolejnych podróżnych, którzy przedstawili do kontroli granicznej fałszywe dokumenty. Od początku roku ujawnili podczas prowadzonych kontroli już ponad trzysta fałszerstw.

13 kwietnia br., na terenie drogowego przejścia granicznego w Hrebennem, do odprawy granicznej na kierunku wjazdowym, stawiło się dwóch obywateli Ukrainy. W czasie prowadzonej kontroli granicznej funkcjonariusz SG zauważył, iż mężczyźni zachowują się dość nerwowo. Podejrzewając, że takie zachowanie podróżnych może wynikać z powodu  nieprawidłowości w dokumentach przedstawionych do odprawy, postanowił wnikliwie je zbadać. Okazało się, iż panowie posługiwali się fałszywymi oświadczeniami, które miały potwierdzać podjęcie przez nich zatrudnienia na terytorium Polski.

Do podobnego zdarzenia doszło 14 kwietnia br., tym razem na terenie drogowego przejścia granicznego w Dorohusku. Tu do odprawy granicznej na kierunku wjazdowym, stawiło się troje obywateli Ukrainy. W czasie prowadzonej kontroli granicznej, funkcjonariusz SG również dostrzegł nieprawidłowości w dokumentach przedstawionych do odprawy. Okazało się, iż dwaj mężczyźni oraz kobieta, także posługiwali się fałszywymi dokumentami, które miały potwierdzać podjęcie przez nich zatrudnienia w Polsce.

We wszystkich wspomnianych przypadkach podróżni zostali zatrzymani a w ich sprawach zostały wszczęte postepowania przygotowawcze. Obywatele Ukrainy odpowiedzą teraz za posługiwanie się przy kontroli granicznej fałszywymi dokumentami. Czyn ten usankcjonowany jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Po zakończeniu prowadzenia wobec nich czynności procesowych, podróżni otrzymali również decyzje administracyjne o odmowie wjazdu na terytorium Polski. Po tym jak zostali zwolnieni, wszyscy powrócili na Ukrainę.

Dariusz Sienicki, rzecznik NOSG

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Polak
Polak 19.04.2021, 19:59
Jak to jest haheł robi legalnie a ja w tym pisowskim burdelu na czarno ? Kto tu rządzi ,tak już jest żle że hołta i dzicz ze wschody ma lepsze warunki pracy .
Ktoś
Ktoś 19.04.2021, 09:42
Oni kupują testy na koronę i mają w *** że Polacy chodzą w maseczkach , dla mnie mogą wogole nie wjeżdżać do Polski!

Pozostałe