Gm. Hrubieszów: Remont mostu na Huczwie. Nie ma przejazdu

  • 19.04.2021, 09:00
  • ak
Gm. Hrubieszów: Remont mostu na Huczwie. Nie ma przejazdu Fot. UG Hrubieszów/Archiwum
Od dzisiaj (19 kwietnia) przez kilka dni nie będzie można jeździć po moście na Huczwie w Brodzicy (gm. Hrubieszów). Zaczyna się tam remont.

Ten most jest ważny dla miejscowych, bo jeżdżą po nim do pól i do Hrubieszowa. Niestety, nie jest w dobrym stanie i pilnie wymaga remontu. Gmina zakłada, że zakres prac nie będzie tym razem bardzo duży, raczej doraźny i utrudnienia potrwają tylko kilka dni, ale nie można też wykluczyć, że po rozebraniu kilku elementów trzeba będzie zrobić więcej, niż jest w planie.

Tak czy inaczej samorząd przymierza się do budowy w tym miejscu zupełnie nowego mostu. Na razie zlecono opracowanie dokumentacji projektowej. Ma być gotowa do jesieni. Samorząd zamierza starać się o pieniądze na to zadanie ze źródeł zewnętrznych.

Rozpoczynający się dzisiaj remont wykonuje Gminny Zakład Usług Komunalnych w Świerszczowie.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe