Nagrody za wielkanocne mazurki rozdane. Mamy laureatów

  • 19.04.2021, 06:00
  • ak
Nagrody za wielkanocne mazurki rozdane. Mamy laureatów Fot. Katarzyna Link/LUW
Koła Gospodyń Wiejskich także z naszego terenu znalazły się w gronie nagrodzonych w konkursie "Słodki mazurek" ogłoszonym przez Fundację Krajowej Spółki Cukrowej S.A. „Pomaganie krzepi”. Rozstrzygnięcie odbyło się w sobotę (17 kwietnia) w siedzibie Fabryki Cukierków Pszczółka sp. z o.o w Lublinie.

Nagrody laureatkom wręczali: Laureatom nagrody wręczyli europosłanka Beata Mazurek, wojewoda Lech Sprawka i marszałek województwa Jarosław Stawiarski.

O nagrody przyznawane w trzech kategoriach walczyło aż 126 KGW z całej Lubelszczyzny. Wyniki przedstawiają się następująco:

W kategorii na największy mazurek wielkanocny kolejne miejsca zajęły: KGW w Łychowie Szlacheckim, KGW Potok Wielki w Radwanówce i KGW Biała Łada. Wyróżnione zostały koła w Pałecznicy Kolonii i KGW Czartowczyk (gm. Tyszowce).

Najpiękniejszą dekorację mazurka wykonały panie z KGW Rossosz, a na podium znalazły się też KGW Swańki z Wyryk i KGW Kolechowice. Wyróżnienia otrzymały: KGW Babiniec w Stoczku, KGW Łychowie Szlacheckim, KGW Jeziorzanki w Jeziorzankach oraz KGW Modryń Kolonia (gm. Mircze).

I wreszcie w ostatniej kategorii na najbardziej pomysłową wideo-prezentację o tematyce konkursu wygrało KGW w Woli Żulińskiej, a za nim uplasowały się KGW Rossosz i KGW w Chotyłowie. Wyróżnione zostały koła z Krężnicy Okrągłej „Jagody” i w Jaroszewicach Jaroszewiczanki.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe