Smartfona nie ma, pieniądze przepadły

  • 16.04.2021, 12:09
  • ak
Smartfona nie ma, pieniądze przepadły Fot. pixabay.com
51-letnia mieszkanka powiatu zamojskiego chciała mieć nowy smartfon. Wybrała taki, jaki odpowiadał jej najbardziej i znalazła ofertę sprzedaży w internecie. Zapłaciła za telefon niemałe pieniądze. Teraz nie ma ani gotówki, ani urządzenia.

Zgłaszając sprawę policji, kobieta zapewniła, że przed zakupem przestudiowała regulamin i przeczytała wszystkie opinie o sprzedawcy. Były wyłącznie pozytywne. Dlatego ostatecznie na wskazane konto przelała ponad 5 tys. zł. Miała otrzymać przesyłkę w ciągu 5 dni. Ale nic nie dotarło. Próbowała skontaktować się ze sklepem, jednak na jej maile nikt nie odpowiadał. Poszperała w sieci i okazało się, że na różnych forach są wpisy niezadowolonych klientów tego sprzedawcy. Wtedy postanowiła sprawą zainteresować policję.

– Przed podjęciem ostatecznej decyzji należy dokładnie zweryfikować sprzedawcę. Nie należy jednak ograniczać się tylko do opinii umieszczonych na stronie danego podmiotu. Warto trochę „poszperać” w internecie i dotrzeć na inne strony, gdzie ludzie dzielą się swoimi doświadczeniami, również tymi negatywnymi. Zwracajmy także uwagę na to jak długo dany podmiot funkcjonuje na rynku i korzystajmy z usług sprzedawcy sprawdzonego, który posiada już pewną historię swojej działalności – podpowiada Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe