Zamość: Decyzja radnego Ćwika. Z .Nowoczesnej do Hołowni

  • 16.04.2021, 09:00
  • ak
Zamość: Decyzja radnego Ćwika. Z .Nowoczesnej do Hołowni Fot. facebook.com/Sławomir Ćwik
Zamojski radny Sławomir Ćwik nie jest już członkiem .Nowoczesnej. Zmienił partyjne barwy i przyłączył się do Ruchu Polska 2050 Szymona Hołowni. Zapewnia, że pozostaje w klubie radnych Zamojskiej Koalicji Obywatelskiej, której był kandydatem na prezydenta miasta w wyborach samorządowych 2018. 

Skąd ta decyzja? – Działalność polityczna to współpraca z innymi - jest ona konieczna, jeśli chcemy coś sensownie zmienić. Tak się złożyło, że część osób, z którymi najlepiej mi się współpracowało także zrezygnowało z dalszego uczestnictwa w .Nowoczesnej, a niektórzy z nich przyłączyli się do Ruchu Polska 2050 Szymona Hołowni – wyjaśnia Sławomir Ćwik. Zapewnia jednak, że jego poglądy się nie zmieniły. Nadal uważa, że priorytetem jest praworządność, racjonalne podejmowanie decyzji, troska o środowisko naturalne, przedsiębiorczość.

Ta zmiana politycznych barw ma też niczego nie zmienić w jego pracy jako radnego Zamościa. Ćwik mówi, że pozostanie w klubie radnych ZKO. A czy ktoś z jego klubowych koleżanek lub kolegów do Ruchu Polska 2050 także dołączy?

– Zawsze, gdy ktoś się przyłącza to jest raźniej, ale to decyzja każdej osoby z osobna. Szanuję to, że niektórzy są związani z innymi ugrupowaniami i mają wyraziste poglądy zbieżne z programem tychże ugrupowań – zapewnia radny Ćwik. Dodaje, że jego decyzja nie ma nic wspólnego z kampaniami wyborczymi, bo startu w kolejnych wyborach nie planuje, ale będzie do tego zachęcał innych. Uważa, że ZKO to dobry projekt, który ma szanse stać się najliczniejszym klubem w Radzie Miasta. 

Przypomnijmy, że ZKO tworzyli członkowie i sympatycy PO, SLD, PSL i .N. Sławomir Ćwik jako kandydat tego obozu na prezydenta Zamościa był w wyborach samorządowych trzeci zdobywając 4 306 głosów, czyli 17,82 poparcia. Do RM wszedł dzięki 658 głosom w swoim obwodzie.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ala
Ala 19.04.2021, 05:54
Kompromitacja!!!
MOnika
MOnika 17.04.2021, 11:34
Cześć panowie, mam na imie Monika :). Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowanych panów zapraszam do kontaktu najlepiej na moim profilu gdzie zobaczysz moje gorące zdjęcia : http://panieonline.pl/monika30
Hetman
Hetman 16.04.2021, 11:31
Wyszło ćwikło z worka i do ***owni 2050 wlazło .Takich radnych to do oczyszczalni ścieków odesłać . I po co ten cyrk w samorządy ?

Pozostałe