Słoma poszła z dymem. Są duże straty

  • 16.04.2021, 08:00
  • ak
Słoma poszła z dymem. Są duże straty Fot. kpt. Marcin Lebiedowicz/KP PSP Hrubieszów
Aż 11 strażackich zastępów, łącznie przez ponad 29 godzin gasiło pożar bel słomy w Setnikach (gm. Dołhobyczów).

Informacja o pożarze dotarła do komendy w Hrubieszowie w poniedziałek, 12 kwietnia wczesnym popołudniem. Na miejsce natychmiast ruszyły strażackie zastępy. Gdy mundurowi dotarli na miejsce, sterta słomy była w całości objęta ogniem. Trzeba było zabezpieczyć teren i czym prędzej ugasić płomienie, aby nie dopuścić do rozprzestrzenienia się ognia.

Akcja nie była specjalnie skomplikowana, ale bardzo czasochłonna. Nie skończyła się w poniedziałek, jeszcze nazajutrz zawodowi strażacy z Hrubieszowa, wspierani przez druhów z OSP w Dołhobyczowie, Hulczu i Przewodowie kontynuowali działania, dogaszając tlącą się słomę. 

– W działaniach udział brało 11 zastępów Straży Pożarnej w tym 43 strażaków. Straty oszacowano na 60 tys. zł. Działania trwały prawie 29 godzin i 31 minut – podsumowuje kpt. Marcin Lebiedowicz, rzecznik Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie.

ak

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe