Hrubieszów: Szpital ma nowego dyrektora. Z Podhala

  • 14.04.2021, 15:41
  • red.
Hrubieszów: Szpital ma nowego dyrektora. Z Podhala
Dariusz Gałecki złożył rezygnację już jakiś czas temu, we wtorek została przyjęta przez Zarząd Powiatu Hrubieszowskiego. Natychmiast też powołano nową osobę do pełnienia obowiązków szpitala w Hrubieszowie. To 53-letnia Alicja Jarosińska.

Dzisiaj władze powiatu wydały oświadczenie w tej sprawie. Jego treść publikujemy poniżej.

Zarząd Powiatu Hrubieszowskiego w dniu 13.04.2021 r., stosowną uchwałą, przyjął rezygnację dyrektora Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Hrubieszowie, Pana Dariusza Gałeckiego i odwołał go z zajmowanego stanowiska. Jego obowiązki w czasie epidemii pełnić będzie Pani Alicja Jarosińska.

Należy przypomnieć, że dotychczasowy dyrektor złożył rezygnację z zajmowanego stanowiska 23 marca 2021 r., w czasie narastającej fali pandemii koronawirusa, gdy liczba zakażeń w powiecie hrubieszowskim drastycznie wzrosła. Ponadto Pan Dariusz Gałecki swoje motywacje, spostrzeżenia i uwagi dotyczące współpracy z Zarządem Powiatu wyrażał przede wszystkim
w mediach społecznościowych i za pośrednictwem lokalnej prasy. Zarząd Powiatu Hrubieszowskiego, kierując się wyłącznie dobrem mieszkańców powiatu, początkowo nie przyjął jego rezygnacji, ponieważ gwałtowne zmiany kadrowe w SP ZOZ w dobie szalejącej epidemii, w szczególności na stanowisku dyrektora jednostki, z pewnością mogłyby doprowadzić do utrudnień w funkcjonowaniu opieki zdrowotnej w powiecie. Zarząd Powiatu wielokrotnie apelował do dyrektora placówki oraz innych lekarzy, którzy postanowili wraz z dyrektorem odejść ze szpitala, o odpowiedzialność za życie i zdrowie pacjentów. Pomimo apeli Pan Dariusz Gałecki nie wycofał rezygnacji.

Znalazła się jednak odpowiednia osoba, z niemałym dorobkiem i sukcesami w zarządzaniu jednostkami medycznymi, która z pewnością zaradzi niełatwej sytuacji hrubieszowskiego szpitala- Pani Alicja Jarosińska.     

Zarząd Powiatu Hrubieszowskiego, na mocy uchwały od 13 kwietnia 2021 r., powierzył jej pełnienie obowiązków dyrektora szpitala. Stanowisko dyrektora obejmie na czas trwania stanu epidemii.

Alicja Jarosińska ma 53 lata i jest absolwentką Śląskiej Akademii Medycznej oraz studiów podyplomowych: „Organizacja i zarządzanie w ochronie zdrowia” Wyższej Szkoły Biznesu– National Louis University w Nowym Sączu, „Audyt w finansach publicznych” Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, a także licznych kursów specjalistycznych, doskonalących umiejętności menadżerskie w ochronie zdrowia.

Nowa dyrektor ma duże doświadczenie w prowadzeniu placówek medycznych. Drogę zawodową zaczęła w 1988 roku w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie - Międzylesiu.
W późniejszym okresie, w latach 2002 - 2006 zarządzała przychodnią lekarską w Nowym Sączu jako prezes spółki. Później zarządzała przychodnią lekarską przy Szpitalu Powiatowym w Gorlicach w Małopolsce.

W latach 2009-2011 pełniła funkcję dyrektora Szpitala Powiatowego w Krynicy-Zdroju w Małopolsce. Ostatnio, od 2011 roku do kwietnia roku bieżącego, była dyrektorem ds. pielęgniarstwa Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II w Nowym Targu. Obecnie zostało jej powierzone stanowisko p.o. dyrektora Szpitala Powiatowego w Hrubieszowie.

W życiu prywatnym jest mężatką i matką dwóch dorosłych synów. Lubi turystyczne wędrówki górskie, narciarstwo, jazdę konną, uprawianie roślin ogrodowych oraz sport ekstremalny w warunkach zimowych – morsowanie.

 

red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (60)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Hr.
Hr. 01.05.2021, 12:01
Już atakują burmistrz Majewską. Nic złego nie zrobiła, ale zielone onuce już obwą***ą stołek. Ale niestety zwykła większość zielonych nie wystarczy. Bo to cały Hrubieszów wybierał a nie kasta trzymająca władzę. Ale pierwszy atak jest sygnałem że czerwone kmery chcą powrotu do tego żeby było tak jak było.
Bartek
Bartek 01.05.2021, 14:52
Atakują niestety dr. i dawnego Dyrektora. Nie mieszaj.
Lol
Lol 22.04.2021, 11:01
No tak, Dr Gałecki wyciągnął ten szpital z zapaści i tak mu podziekowali ludki z PSLu. Nowa dyrektor będzie miała z górki bo nie jest za pisem i zapewne w niedługim czasie zmieni cały personel szpitala na bardziej taki niedorozwinięty. Można śmiało powiedzieć że Pani Karpiuk zbudowała swoją karierę na zakłamaniu i wywalaniu podległych sobie ludzi. Hrubieszów jeszcze nie jest gotowy na demokrację. Komuna panuje tam i wszyscy dobrze o tym wiedzą.
Skunks
Skunks 19.04.2021, 00:04
Patrzcie, jak się Ożóg zaczął odcinać od tego syfu, do którego wraz z Karpiuk, Katą i pulitologiem Ząjączkiem doprowadzili. W bezczelny sposób wzywa radnych do działania, więc pytam czy ósemkę radnych z PSL, którzy na pamiętnej sesji z 16 czerwca 2020 r. pomogli wam w przejęciu władzy, czy też radnych z opozycji??
To są dopiero Himalaje hipokryzji i absurdu, o ktorych tak lubi pisać. Doskonale wie, że opozycja w liczbie 7 radnych praktycznie nie ma żadnego ruchu, co było widoczne na nagraniach z kolejnych sesji, gdzie każdy ich wniosek był uwalany, bo z PSL-em mają 12 głosów i są w większości. Każdą durnotę przegłosują, a nawet nie chcą zwołać sesji nadzwyczajnej.Teraz wzywa tych radnych do wsparcia, bo on się pomylił i nie tak miało być. A jak miało być?? Doskonale pan wiedział, kogo i co pan popiera. Chce pan odzyskać zaufanie u wyborców, to złóż pan mandat, może wtedy ludzie uwierzą, że nie chce pan się taplać w tym bagnie. A tak swoją drogą jest takie powiedzenie, że gówno zawsze na wierzch wypłynie.
Radny
Radny 21.04.2021, 07:07
Kowalski vel Ożóg starą metodą namieszania i udając że to nie ja i zwalać na innych w himalajach hipokryzji,taki kameleon kamaryla, pseudo prawnika.
Pińdzia
Pińdzia 22.04.2021, 10:15
On taki prawnik jak ja kosmonauta😁
kresowy
kresowy 18.04.2021, 17:54
Hej najlepiej dla LHR to odejście i Karpiuk i psl ! REFERENDUM i po krzyku!
Prosty chłop
Prosty chłop 18.04.2021, 17:09
Nic dobrego z Zarząd nie zrobił, poza wprowadzeniem zawiści, obelg , niepewności i drogi do szybkiego upadku zarówno szpitala jak i zarządu. Niestety chora ambicja wzięła górę. No cóż pożyjemy zobaczmy. A tak na marginesie nie narzekajcie na szpital i personel. W JP w Zamościu stoicie cały dzień przed gabinetem lub ma izbie dlaczego nikt x Was nie podniesie tam głosu i nie narzeka. Szanujcie co macie bo na pewno będzie znaczenie gorzej.
Zamościanka
Zamościanka 18.04.2021, 09:25
Czemu niektórzy ludzie tak się złoszczą na tych, którzy się zaszczepili poza kolejnością. Jakie to ma znaczenie?!!! Szczepionki są i wystarczą dla wszystkich chętnych. Ani ja, ani moja rodzina nie zamierza się szczepić, wielu znajomych też. Jesli umrę to umrę w sposób naturalny, bo wierzę w Zmartwychwstanie! Nikt nas tu, na tej Ziemi nie przyspawał na amen, to tylko nasze "5 minut", na próbę. Potem będzie życie wieczne, ale tylko dla garstki ludzi, jak widzę.
Czemu
Czemu 18.04.2021, 09:35
Jestem blondynką, twa szczepionka jest lepsza niż moja, znaczenie ma yelita bo pierwsza gmin na końcu jak za komuny. Yelita szczepionką uodporniona reszta może zdychać bez znaczenia.
😂😎
😂😎 18.04.2021, 11:20
Nie ma to jak do kawusi wypuścić kilka komentarzy z różnych nickow i je podlajkować. No hrubieszowski głos. Ino boki zrywać.
Ci
Ci 18.04.2021, 09:44
Co nie zdążyli piach gryza.
Nowa
Nowa 18.04.2021, 06:31
Pani Dyrektor i padł strach koniec układów broniących, stołków po znajomości szczepienia poza kolejka. jak żyć to nienormalność latami nabyta, plecy nie działają szok i rozpacz taki mamy LHR.
Teraz
Teraz 18.04.2021, 06:36
To i łapówkę strach dać bo u starych wszystko było jasne koperta i załatwione, jak u marszałka senatu. Teraz dezorientacja yelit wszystko spłonęło to trzeba bronić starego, bo jak normalnie coś załatwić tu nikt tak nie umie.
Praca
Praca 18.04.2021, 09:30
Nie ma żadnego znaczenia, ale koperta za zdrowie lub życie, to sens pracy, pacjenci golasy bez szans na diagnozę. Za to prywatnie to każdy lekarz do rany przyłóż. Pamiętamy sprzedawanie skórek za TfuSSka,tyle jest warte nasze życie w szpitalu.
Czas
Czas 18.04.2021, 06:22
Ujawnić kto zaszczepił się poza kolejką z yelity i jakie to układy dalej ich bronią i chcą strajkować.Dlatego młodzież widząc to bagno ucieka im dalej TYM LEPIEJ.
kresowiak
kresowiak 17.04.2021, 19:40
Ten M. Zając to taki p- pas Anety K. nic dodać nic ująć.
Alternatywy 4
Alternatywy 4 17.04.2021, 22:14
A ilu p-d jest na lokalnych forach? Ile osób jest powiązanych służbowo? Jak gorliwie wykrzykują : "łubu dubu ... ".
bezrobotny ale  uczciwy
bezrobotny ale uczciwy 17.04.2021, 15:20
Żryjcie sie, ja popatrze jak o stołki walczycie i sie pośmieje hahaha
Śmiechu warte
Śmiechu warte 16.04.2021, 22:26
Ciekawe co łączy panią Kusiak z panem Gałeckiem. I dołączyła do tego grona Majewska z Najową. Lepiej niech pani Majewska zajmie się miastem bo już niebawem miasto podzieli taki sam los jak szpital
Pani
Pani 17.04.2021, 12:53
Burmistrz to ostatnia kadencja, aut pewny.
Hmmmm
Hmmmm 17.04.2021, 15:06
Myślę że o Panią burmistrz nie musisz się martwić. A tym bardziej o jej przyszłość. Martw się o innych bo tu już tak różowo nie jest.
Warte
Warte 17.04.2021, 09:59
To samo łączy,co Anete z Zajączkiem haha
Nie strasz, nie strasz....
Nie strasz, nie strasz.... 16.04.2021, 22:46
Hahahaha chciałabym to zobaczyć. Widać strach przed taczką pod urzędem robi się z każdym dniem realniejszy.
Wielkie BRAWA
Wielkie BRAWA 16.04.2021, 07:35
Dla nowej PANI Dyrektor, dość klanu.
Układy
Układy 17.04.2021, 07:53
Za układami,klany za klanami istna mafia rodzinno polityczna,ciężko rozbić będzie sitwę.
Bardzo
Bardzo 17.04.2021, 12:51
Ciężko wygrać bitwę jak się ma przed sobą sitwę.
100
100 18.04.2021, 06:17
/ 100 %
hej
hej 16.04.2021, 06:59
Podobno już PSL chce się pozbyć Pani Karpiuk
Takie to leci?
Takie to leci? 16.04.2021, 20:05
A to ktoś liczył na to że będzie inaczej? Tak to się robi namów kogoś by zrobić rewoltę, pozwól by czuł się pewniej, przeczekaj burze wynikła ze swoich wcześniejszych działań a po wszystkim wysadz jeźdźca z siodła. Przepis na zbawcę pierwsza klasa.
Po ptakach
Po ptakach 15.04.2021, 16:29
A personel szpitala nie poszedł strajkować? . A powinni tak z parę dni to zamknęli by szpital napewno. Jednak strach przed lamparcicą Karpiukową wziął górę. Pewnie obiecała dodatkowe srebrniki i premie. Tylko z czyjej kieszeni?
Gość
Gość 15.04.2021, 15:34
Wystarczy panoszenia sie pierzonych konowałów. Szarogęszenia sie Gałeckich, Laskowskich i innych ktorxy uwarzają się za hrubieszowskich bogów
Zazdrośniczek
Zazdrośniczek 15.04.2021, 19:37
Drogi gościu mogłeś zostać lekarzem. Nie? A przepraszam po szkole podstawowej tytułów doktorskich nie dają. Peszek. To może masz chociaż prawko? Jak masz, możesz być kierowca ubiera lub szoferem. Mało na twoje wygórowane ambicje? Przykra sprawa. Ale fakt kwalifikacje na dyżurnego hejtera już masz.
Jedynym
Jedynym 16.04.2021, 06:05
Ze stopniem Doktora był Pan Domański i uczył w ZSMR w szpitalu są tylko lekarze medycyny.
Bartek
Bartek 16.04.2021, 10:48
Nie tylko. Jest kilku z doktoratami. Dokształć się. Wystarczy popatrzeć na strony zoz. Nie siej defetyzmu.
Popatrz sobie za pazuchę
Popatrz sobie za pazuchę 15.04.2021, 20:13
U Ciebie również widać braki w wykształceniu, gdyż doktor, to nie jest tutuł naukowy, tylko stopień. Wskaż, który z naszych lekarzy zrobił doktorat. Gdyby tak było, to już by tutaj nie pracował. A poza tym nie obrażaj ludzi, szoferzy też są potrzebni.
Zazdrośniczek
Zazdrośniczek 15.04.2021, 21:13
Nikogo nie obrażam wskazuje możliwości. Konowałem potocznie negatywnie kogo się określa? Jest tu podział na stopnie? Do lekarza idąc zwracasz się jak? Panie lekarzu? Panie doktorze czy panie konowale? I chyba łatwo się zauważyć o jaki rodzaj doktora chodziło. Więc chciałeś zabłysnąć trzeba było obsypać się brokatem.
Przeczytaj ponownie poprzedni wpis
Przeczytaj ponownie poprzedni wpis 15.04.2021, 22:08
Pisałeś o wykształceniu, a nie o zwrocie grzecznościowym. To diametralna różnica. Na nauczycielkę w liceum też się mówi pani profesor, chociaż jest magistrem i niie mam zamiaru z Tobą polemizować, ponieważ nadajemy na innych falach. Tyle w temacie panie nie hejterze (sic!)
??
?? 15.04.2021, 22:53
Ufff ego nakarmione?
Boki zrywać
Boki zrywać 15.04.2021, 18:07
Ciekawe dlaczego tylko tu jesteście tacy mądrzy? Bo anonimowi? Niby? Żebyś jeden z drugim nie musiał korzystać z usług tych jak to piszecie konowałów...albo jak niżej zbyt słabych na Lublin itp. W d...się Wam przewraca...albo usilnie chcecie wykazać słuszność tej szopki w tutejszym szpitalu. Polecam wejść np na lubię hrubie i napisać to pod własnym nazwiskiem. Starczy odwagi? Trochę to dziwne ale akurat tam większość osób nie klakierzy i ma odwagę napisać to co myśli .....prezentując całkiem odmienny punkt widzenia od waszego. Odważni w necie.....resztę sobie dopisz.
Zibi
Zibi 15.04.2021, 16:05
Jeszcze innych klanów. Za słabi aby pójść pracować do Lublina, za dobrzy na wioskę. Etacik w szpitalu na zusiku a prywatnie kokosy.
Obcy
Obcy 15.04.2021, 11:55
Co z cyrk, żeby się dogadać krzyżaków trzeba sprowadzać, znając ten region i tak nic nie zdziała. Za dużo betonu wszędzie. Najezdn
pracownik
pracownik 15.04.2021, 09:18
To prawda. Pacjentowi o imieniu i nazwisku C.R. skradziono w szpitalu w Hrubieszowie portfel. Rodzina wszczęła ostrą interwencję przy wypisywaniu tego pacjenta, w wyniku czego jedna z pań pracujących na oddziale poszła w ustronne miejsce i przyniosła ... pół portfela, skórzaną podkówkę portmonetkę, która była wewnątrz portfela zasadniczego. W portmonetce było kilka złotych w postaci monet. Owa pracownica twierdziła, że tylko taki portfel jest . Pozostałego portfela - dużego nigdy rodzinie nie oddano. Sprawa miała miejsce około 10 dni temu w szpitalu w Hrubieszowie. Są na to świadkowie.
Pracownik ? Chyba nie szpitala...
Pracownik ? Chyba nie szpitala... 15.04.2021, 15:08
Budujesz napięcie jak Mróz. Tylko jedno i aż jedno pytanie. Kto normalny jak coś sobie przywłaszcza bo chyba to ma sugerować Twoja opowiesc po byle drace przynosi portfel a raczej jego resztki?
pracownik
pracownik 16.04.2021, 08:37
Drogi obrońco układzików, rozumiem że bronisz swego grajdołka hrubieszowskiego, pensyjki i dorabiania się prywatnymi wizytami na sprzęcie i gabinecie szpitalnym. Właśnie dlatego, że NIE JESTEM pracownikiem szpitala, patrzę na to z boku i z dystansu. Podałem inicjały pacjenta, osobiście rozmawiałem z rodziną pacjenta C.R. Kradzieże rzeczy osobistych pacjenta po jego śmierci w szpitalu to jedno z najohydniejszych zachowań, Słowo HIENY nie oddaje całej ohydy. Więc pozostaje panu argument ad personam, ale widać, że nawet pan specjalnie nie broni opisów takich zdarzeń. SYTUACJI OKRADANIA BYŁO ZNACZNIE WIĘCEJ NIŻ JEDNA. To szpitalowi powinno zależeć na eliminacji takich zachowań i hien. Ale nie zależy, tak jak panu. Ważne jest: grajdołek, układziki, kasa za udawanie prywatnego na państwowym.
Grubo jedziesz
Grubo jedziesz 16.04.2021, 20:22
Dziwne, opisujesz sytuację jakby z pierwszej reki. Piszesz o szpitalu i podpisujesz się pracownik. Teraz piszesz nie jestem pracownikiem. To jak to w końcu z Tobą jest? Jeśli masz takie informacje to dlaczego ich odpowiednio nie wykorzystasz? Wylewasz swoje frustrację anonimowo i ogólnikowo a czy zdajesz sobie sprawę że Twoje słowa godzą w dobre imię całego personelu? Ten dystans to nawet w metrach można podać?
Hrubieszowiak
Hrubieszowiak 15.04.2021, 09:06
W hrubieszowskim szpitalu coś od dawna jest nie tak. W ciągu ostatnich 2 tygodni rozmawiałem z rodzinami 2 pacjentów, którym to pacjentom skradziono portfele. Mam dane tych pacjentów i rodzin, są gotowi zeznawać.
Franz Kafka
Franz Kafka 15.04.2021, 09:53
Jeżeli rzeczywiście tak się dzieje i są świadkowie, to nie rozumiem dlaczego nie zostało to zgłoszone do prokuratury. Ani TZ, ani też internauci nie są od prowadzenia śledztwa. Chyba, że tylko zależy Tobie na oczernianiu pracowników szpitala, ale pamiętaj na to też są paragrafy.
sprawiedliwy
sprawiedliwy 16.04.2021, 08:47
Franz Kafka, podawaj mnie do prokuratury , ale jako oskarżający też będziesz musiał ujawnić swoje dane. Chyba, że nadal wierzysz w PRL, tzn. że anonimowe donosy są zgodne z prawem. Czemu atakujesz osoby, a nie podejmujesz dyskusji. BO WIESZ , ŻE FAKTY OKRADANIA PACJENTÓW SĄ PRAWDZIWE I ZGODNE Z PRAWDĄ. A PRZYDOMEK DLA SZPITALA HRUBIESZOWSKIEGO- UMIERALNIA, WYKAŃCZALNIA - OD LAT I LAT MU TOWARZYSZY. Może tego też nie wiesz, nie słyszałeś? he he he Czekam na podanie mnie do prokuratury, aż mnie to rai.
Grubo jedziesz
Grubo jedziesz 16.04.2021, 20:54
Sprawiedliwy? To przez manie wielkości czy poczucie bezkarności? Zapominasz że pracownicy szpitala to nie pierwszy lepszy koneser % a ludzie w których dobre imię godzisz. Mogą mieć więcej zaparcia by się z tobą skonfrontować. Czego ci życzę. I może nie dadzą się łatwo spławić chociazbyś te rewelacje wypisywał z adresu zarejestrowanego w Anglii.
Franz Kafka
Franz Kafka 16.04.2021, 09:16
Ktoś tutaj stosuje anonimowe donosy, na pewno nie ja. Zastanów się co chcesz przekazać tymi swoimi ble, ble, blegocinami. Plujesz tylko jadem na wszystkich, którzy nie myślą tak samo jak ty.
Grubo jedziesz
Grubo jedziesz 16.04.2021, 20:40
No i co Franz pogadałeś sobie? Nie przejmuj się. Nie szukaj sensu w jego wypowiedziach. To nie o sens chodzi a o szum. A szum robi się pisząc pod kilkoma nickami. A jak się nie zgadzasz to może Cię tylko obrażać.
Jest i odsiecz
Jest i odsiecz 15.04.2021, 15:15
Ten nalot gminny tak już ma. Sens? Logika? Zapomnij.
Brawo
Brawo 14.04.2021, 20:16
Bardzo dobra decyzja w końcu folwark rodzinny i szpitalny się skończy. I lekarze zaczną leczyć a pielęgniarki dbać o pacjentów. Brawo pani starosto za odwagę podjęcia decyzji zmian na lepsze.
Brawo
Brawo 15.04.2021, 08:05
100/100
No popatrz
No popatrz 14.04.2021, 22:59
Andrzeju i ty tu?
Stop Klakierom
Stop Klakierom 14.04.2021, 21:29
O jakich lekarzach piszesz? Przecież mają w geście solidarności z dyrektorem również odejść z pracy. Przekonamy się czy mur był betonowy, czy też ze styropianu. A jeżeli piszesz, że zmiany będą na lepsze, to zobaczymy czy nowej pani dyrektor uda się ściągnąć do Hrubieszowa lekarza specjalistę radiologii i diagnostyki obrazowej. Co z tego, że zakupiony został za miliony nowoczesny aparat rentgenowski i tomograf, skoro nie ma lekarza, który odczyta i opisze zdjęcia. Popatrzcie tylko na cotygodniowe oferty PUP, ilu lekarzy potrzeba aby ten szpital mógł normalnie funkcjonować.
kresowiak
kresowiak 14.04.2021, 18:38
kiedy się okaże , że ta Pani to dobra znajoma- kuzynka kogoś z Zarządu Powiatu???
Gość
Gość 15.04.2021, 15:36
Moze i tak byc ale najeażniejsze ze tego .... galeckiegk juz nie ma. Taki z niego lekarz jak i z jego ojca
tak
tak 16.04.2021, 13:29
Nie pluj jadem. Zatrujesz się sam.

Pozostałe