Majówka w domu. Rząd przedłuża obostrzenia

  • 14.04.2021, 11:06
  • red.
Majówka w domu. Rząd przedłuża obostrzenia
Sytuacja epidemiologiczna nie jest dobra. Dlatego rząd zdecydował o przedłużeniu obowiązywania większości obecnych obostrzeń. To oznacza m.in., że nie ma szans na majówkę z noclegiem poza domem. Co jeszcze nas czeka?

Dobre wiadomości są dla rodziców małych dzieci, którzy nie będą musieli się martwić o zapewnienie opieki nad pociechami. Od poniedziałku, 19 maja otwarte mają zostać żłobki i przedszkola. Od tego samego dnia dopuszczone zostaje także uprawiania sportu na świeżym powterzu w grupach do 25 osób.

Minister zdrowia Adam Niedzielski powiedział jednak na konferencji prasowej, że zdecydowana większość obostrzeń zostaje przedłużona do 25 kwietnia, a niektóre jeszcze dłużej.

Przez kolejny tydzień obowiązywać mają dotychczasowe limity osób w kościołach, sklepach, a galerie handlowe i salony urody pozostaną zamknięte. To samo dotyczy teatrów, kin, muzeów i galerii sztuki. Szkoły nadal mają prowadzić naukę zdalną.

Nie będzie można wyjechać z noclegiem na majówkę. Do 3 maja włącznie mają pozostać zamknięte hotele i wszelkie obiekty noclegowe. 

red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe