Hrubieszów: Policjant odznaczony za opiekę nad grobami żołnierzy AK

  • 02.03.2017, 12:06
  • ak
Hrubieszów: Policjant odznaczony za opiekę nad grobami żołnierzy AK KPP Hrubieszów
St. asp. Andrzej Gardyński, policjant z Hrubieszowa został uhonorowany Krzyżem Czynu Zbrojnego za opiekę nad grobami żołnierzy 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK. Mundurowy wspólnie z funkcjonariuszami Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej od kilku lat opiekuje się miejscami pamięci na Wołyniu.

St. asp. Andrzej Gardyński jest asystentem zespołu dochodzeniowo-śledczego Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie. W policji służy od 12 lat. Od kilku lat wspólnie z funkcjonariuszami NOSG, sprawując opiekę nad miejscami pamięci na Wołyniu.

Do współpracy i wspólnych wyjazdów namówił go obecny zastępca komendanta placówki SG w Dołhobyczowie mjr Marcin Jóźwiak.

Za swoją pracę i pamięć o tych, którzy oddali życie za ojczyznę 11 funkcjonariuszy NOSG z placówki w Dołhobyczowie oraz policjant z Hrubieszowa otrzymali Krzyże Czynu Zbrojnego Polskiej Samoobrony na Kresach Wschodnich Rzeczypospolitej Polskiej.

– Funkcjonariusze jeżdżą na Wołyń kilka razy do roku. Latem porządkują groby, w rocznice bitew modlą się i zapalają znicze. W ten sposób kultywują pamięć o tragicznej historii tej ziemi, żołnierzach i cywilach, którzy zginęli na Wołyniu – informuje Edyta Krystkowiak, rzeczniczka KPP w Hrubieszowie.

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe