Pow. hrubieszowski: Tam, gdzie PGR-y (TYLKO W GAZECIE)

  • 16.04.2021, 07:00
  • par
Pow. hrubieszowski: Tam, gdzie PGR-y (TYLKO W GAZECIE) Fot. pixabay.com
Wszystkie gminy wiejskie w powiecie hrubieszowskim ubiegają się o dotacje na inwestycje w miejscowościach, w których kiedyś funkcjonowały PGR-y.

Rząd przeznaczył 250 mln zł na wsparcie terenów, na których do początku lat 90. funkcjonowały Państwowe Gospodarstwa Rolne. Gminy mogły składać po 3 wnioski na inwestycje o łącznej wartości 5 mln zł. Nabór zakończył się w połowie lutego. Według danych MSWiA wpłynęło ponad 3,6 tys. wniosków na kwotę ponad 5 mld zł.

Grzegorz Drewnik, wójt gminy Dołhobyczów, do podziału dotacji podchodzi sceptycznie. 

 – Mam nadzieję, że tym razem będą dzielone inaczej niż te na drogi. Wtedy wsparcie otrzymały samorządy popierające działania obecnego rządu. Inni nie dostali ani grosza. Cztery z ośmiu gmin w naszym powiecie nie dostało ani grosza. Akurat te, w których władze są z PSL. Obawiam się, że tym razem może być podobnie. Ale wnioski o przyznanie 5 mln zł dotacji złożyliśmy –  podkreśla wójt. 

Więcej szczegółów w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

par

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
art
art 16.04.2021, 17:40
to nie rządy są winne wszystkiemu, to głównie ludzie
Konkluzja
Konkluzja 16.04.2021, 16:56
Niestety, rząd Mazowieckie dopuścił do degradacji tych obszarów.
lhr
lhr 16.04.2021, 14:54
Psl w czasach swoich rządów tylko takie kryteria stosował! Dajemy tylko Swojim!
 powitowy
powitowy 16.04.2021, 10:01
POWIAT W RUINIE, i oto chodziło .

Pozostałe