Gm. Susiec: W takim miejscu chce się żyć (TYLKO W GAZECIE)

  • 15.04.2021, 07:00
  • Wioletta Dudek
Gm. Susiec: W takim miejscu chce się żyć (TYLKO W GAZECIE) W mieszkaniach chronionych w Ciotuszy Starej zamieszka 21 osób.
Adaptacja budynku po byłej szkole na gminne mieszkania chronione dobiegła końca.

Zaczyna się nowa historia tego miejsca. Kiedyś była tam szkoła. Teraz będą tam mieszkały osoby starsze. Budynek rozbudowano i przystosowano do ich potrzeb. W ubiegłym tygodniu był odbiór prac. Mieszkania chronione w Ciotuszy Starej czekają już tylko na lokatorów.

Szkoła w Ciotuszy Starej przestała działać w 2012 roku. Przez lata budynek stał pusty, ale w końcu samorząd gminy Susiec znalazł pomysł na to jak go zagospodarować. Postanowiono stworzyć tam mieszkania chronione. Najpierw uzyskano zgodę na przebudowę szkoły, a potem postarano się o pieniądze na inwestycję. Z Regionalnego Programu Operacyjnego „Rewitalizacja obszarów wiejskich” gmina dostała przeszło 2,2 mln zł. Resztę, ponad milion, wygospodarowała ze swego budżetu. Prace ruszyły w październiku 2019 r. A w ubiegłym tygodniu gminna komisja odebrała już prace. 

Cały artykuł na ten temat tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Wioletta Dudek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
zomowiec
zomowiec 15.04.2021, 07:31
Od odbioru prac jest inspektor nadzoru a nie komisja rolnictwa czy zomowcy
mk
mk 15.04.2021, 17:41
komisja składająca się z pracowników gminy i inspektora nadzoru odbiera prace/roboty budowlane...

Pozostałe