Zamość: Radni dają nie tylko na kościoły (TYLKO W GAZECIE)

  • 15.04.2021, 06:00
  • lew
Zamość: Radni dają nie tylko na kościoły (TYLKO W GAZECIE) Parafia Zwiastowania NMP otrzyma 17 tys. zł na prace przy zagospodarowaniu terenu przy świątyni.
Radni Zamościa zgodzili się na udzielenie dotacji z budżetu miasta na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy dwóch zabytkowych kościołach oraz kamienicy Czerskiego w Zamościu.

Dotację w wysokości 20 tys. zł otrzymają zamojscy oo. Redemptoryści na dofinansowanie prac remontowo-konserwatorskich wnętrza kościoła św. Mikołaja przy ul. Bazyliańskiej. Wszystko ma kosztować 1,4 mln zł. Prace będą miały na celu zatrzymanie procesów destrukcyjnych konstrukcji świątyni z XVII w., które postępują na skutek drgań wywoływanych przez przejeżdżające w sąsiedztwie pociągi.

Kto jeszcze otrzyma pieniądze? Szczegóły w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

lew

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Swojak
Swojak 16.04.2021, 09:27
Kościół jest piękny, bo wrócił do swego pierwotnego wyglądu. Nikt więc nikogo nie okradł, odnowiono cenny zabytek i najpiękniejszy kościół franciszkański na wschód od Wisły. Dlaczego eSBecy tego nie są w stanie zrozumieć, kto chce zamieniać ratusz na kościół? Bardzo niskie loty u komentatora Rys - As. .
Rys
Rys 16.04.2021, 08:24
Zburzono zabytkową kamienice na parking dla wiernych i co na to Pan konserwator zabytków za kasę wszystko się zrobi może by ta ratusz zburzyć więcej miejsca na parking było by
As
As 15.04.2021, 11:11
Z ratusza też można zrobić kościół będzie naj najpieknieszy w Europie
Polka
Polka 15.04.2021, 10:35
To jeden z najpiękniejszych kościołów w Polsce! Warto było.

Pozostałe