Hrubieszów: Robot dla strażaków (TYLKO W GAZECIE)

  • 14.04.2021, 06:11
  • Mariusz Parol
Hrubieszów: Robot dla strażaków (TYLKO W GAZECIE)
23-latek skonstruował robota, który bardzo może się przydać strażakom.

Sebastian Jakubowski z Hrubieszowa opracował prototyp robota inspekcyjnego dla strażaków. Obecnie  razem z kolegami z Politechniki Rzeszowskiej pracuje nad urządzeniem, które pozwoli lekarzom bez operacji diagnozować u pacjentów różne schorzenia i wady kręgosłupa.

Ma 23 lata. Przez rok uczęszczał do hrubieszowskiego „Staszica”, był w klasie o profilu ekonomicznym . Ale jego bardziej interesowała nauka w klasie o profilu matematyczno-fizycznym i dlatego przeniósł się do Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki. Obecnie studiuje na Politechnice Rzeszowskiej. W lutym zakończył tam studia inżynierskie. Profesorom rzeszowskiej uczelni bardzo spodobał się jego pomysł na zdobycie tytułu inżyniera.  

Więcej przeczytasz tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Mariusz Parol

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Staszek
Staszek 14.04.2021, 13:17
Brawo!

Pozostałe