Chciał sprzedać sprężarkę online, został oszukany

  • 13.04.2021, 12:34
  • Dorota Krukowska-Bubiło, KMP Zamość
Chciał sprzedać sprężarkę online, został oszukany Fot. pixabay.com
43-latek chcąc zarobić na sprzedaży sprężarki stracił 1000 złotych. Wierząc w uczciwość zainteresowanego ofertą otworzył przesłany przez niego link, gdzie wpisał dane z karty płatniczej. Po pewnym czasie 43-latek zorientował się, że z jego konta zniknęły oszczędności.

Do policjantów z Krasnobrodu przyszedł 43-latek z gminy Agamów. Chciał zgłosić popełnione na jego szkodę oszustwo. Wyjaśniając sytuację powiedział, że na jednym z portali ogłoszeniowych wystawił do sprzedaży sprężarkę za kwotę 250 złotych.

Na ogłoszenie odpowiedziała osoba, z którą ustalił szczegóły transakcji. Kupujący przesłał link, który po otwarciu 43-latek uzupełnił o dane osobowe i dane z karty płatniczej. Po tym kontakt z kupującym urwał się. Zaniepokojony sytuacją pokrzywdzony sprawdził swoje konto. Zauważył wtedy, że z jego rachunku ktoś wypłacił 1000 złotych.

Ponawiamy apel o ostrożność i rozwagę podczas zawierania transakcji przez internet. Jeśli nieznana osoba wysyła nam link, który otwiera stronę, gdzie mamy podać swoje dane - zachowajmy czujność. Najlepiej z tego nie korzystać.

Dorota Krukowska-Bubiło, KMP Zamość

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe