Łaszczów: Wiersze? Choćby do wieczora (TYLKO W GAZECIE)

  • 13.04.2021, 08:27
  • Wioletta Dudek
Łaszczów: Wiersze? Choćby do wieczora (TYLKO W GAZECIE) Pani Helena lubi nie tylko śpiewać, gotować i recytować wiersze. Dba też o kondycję.
Helena Piwkowska bez zająknięcia recytuje ballady Adama Mickiewicza, wiersze Marii Konopnickiej i innych polskich poetów. I nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie to, że pani Helena ma 100 lat, a wiersze pamięta jeszcze ze szkoły.

Helena Piwkowska urodziła się 1 kwietnia 1921 r. w Pukarzowie (gm. Łaszczów). Miała dwie siostry i dwóch braci. Beztroskie lata dzieciństwa przerwała jej ciężka choroba mamy. Pielęgnowała ją, ubierała i karmiła przez trzy lata. Musiała zrezygnować przez to ze szkoły. Jak mówi, skończyła tylko 5 lat i kilka tygodni szkoły podstawowej. Gdy jej mama zmarła, Helena musiała zadbać o młodsze rodzeństwo i ojca, bo starsze rodzeństwo założyło już własne rodziny i wyprowadziło się z domu. Helena gotowała, prała, ciężko pracowała w gospodarstwie. 

Więcej o tej niezwykłej 100-latce przeczytasz tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Wioletta Dudek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe