Grypo, gdzie jesteś? (TYLKO W GAZECIE)

  • 13.04.2021, 08:04
  • Anna Szewc
Grypo, gdzie jesteś? (TYLKO W GAZECIE) Fot. pixabay.com Grypa nie przestała istnieć. Jednak że w dobie koronawirusa przypadków zachorowań z powodu tego wirusa notuje się zdecydowanie mniej, niż to było wcześniej.
Czy to możliwe, by jeden wirus do tego stopnia wyeliminował drugi?

Koronawirus, koronawirus, koronawirus. Informacje o dziesiątkach tysięcy w skali kraju, a także setkach potwierdzonych przypadków na Lubelszczyźnie docierają do nas każdego dnia. A przecież jeszcze niedawno początek roku oznaczał sezon grypowy. Sprawdzamy, co stało się z tą chorobą w dobie epidemii SARS-CoV-2.

Rok temu, gdy koronawirus dopiero dotarł do Polski i liczba zakażeń wykrywanych testami rosła powoli, chorych nie brakowało. Rzadko jednak stwierdzano wtedy COVID-19. Służby sanitarne, na podstawie danych przekazywanych przez lekarzy rodzinnych w całym województwie, notowały natomiast rekordowo wiele przypadków grypy. W pierwszym kwartale 2020 roku na Lubelszczyźnie było ich aż 88 355 (!) zachorowań i podejrzeń tego wirusa. Najwięcej było ich w lutym zeszłego roku – aż 47 073.

Więcej na ten temat tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Anna Szewc

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe