Gm. Lubycza Królewska: Pożar w Dębach. Rodzina bez dachu nad głową

  • 12.04.2021, 06:03
  • ak
Gm. Lubycza Królewska: Pożar w Dębach. Rodzina bez dachu nad głową Fot. OSP Bełżec II/facebook.com
Potrzebna jest pomoc. Bo w wyniku pożaru, który w Dębach (gm. Lubycza Królewska) wybuchł w sobotę, 10 kwietnia rodzina straciła dach nad głową. Mieszkańcy wioski już organizują wsparcie.

Do pożaru doszło w sobotnie popołudnie. Ogień strawił parter budynku. Spaliło się wszystko, co było w środku. Na szczęście nikt nie ucierpiał, ale mieszkająca tam rodzina straciła cały dobytek. Nie wiadomo nawet, czy dom w ogóle będzie nadawał się do remontu i później do zamieszkania. 

Sąsiedzi natychmiast się zorganizowali, zaczęli organizować pomoc. Ruszyła zbiórka ubrań, środków czystości, przyborów szkolnych. Więcej szczegółów TUTAJ i TUTAJ.

Dzień po pożarze we wsi odbyło się zebranie. Poza miejscowymi przybyli na nie burmistrz Lubyczy Królewskiej Marek Łuszczyński, przewodniczący Rady Miejskiej  Mariusz Lewko, radna powiatowa Katarzyna Gucz oraz kierownik Ośrodka Opieki Społecznej Agata Nowicka.

Gmina zapewniła pogorzelcom lokal zastępczy, do którego wkrótce mogą się wprowadzić Rodzinie zapewniono też pomoc psychologiczną. Wiele osób zadeklarowało też pomoc, obiecując meble, sprzęt AGD RTV czy też wsparcie finansowe. Są deklaracje pomocy przy remoncie. Ma być też zarejestrowana oficjalna zbiórka pieniędzy.

Sołtys Elżbieta Flis pod nr tel. 792 175 793 przyjmuje zgłoszenia wszystkich gotowych do wsparcia poszkodowanej rodziny.

ak

Zdjęcia (4)

Fot. OSP Bełżec II/facebook.com
Fot. OSP Bełżec II/facebook.com
Fot. Sołectwo Dęby- Lubycza Południe/facebook.com
Fot. Sołectwo Dęby- Lubycza Południe/facebook.com

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe