Tomaszów Lubelski: Licealiści z Bartosza z indeksami na UJ

  • 12.04.2021, 15:06
  • ak
Tomaszów Lubelski: Licealiści z Bartosza z indeksami na UJ Fot. Wikimedia Commons Collegium Novum UJ w Krakowie.
Dwóch maturzystów z Liceum Ogólnokształcącego im. Bartosza Głowackiego w Tomaszowie Lubelskim ma szanse na indeksy jednego z 80 kierunków studiów Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Damian Kiszczuk i Mateusz Drozda, koledzy z humanistycznej klasy III c dotarli do finału XXV Konkursu Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim. Obaj przygotowywali się pod kierunkiem nauczyciela historii Tomasza Mikszyca. Świetnie wypadł zwłaszcza Damian, uzyskując drugi wynik w Polsce.

Dla finalistów władze krakowskiej uczelni zarezerwowały miejsca na ponad 80 kierunkach. Do wzięcia jest m.in. 1 indeks na prawo, 1 na administrację, 1 na studia europejskie i 6 indeksów na historię.

Które przypadną licealistom z Tomaszowa Lubelskiego? Zdecyduje o tym rozgrywka finałowa planowana na 23 kwietnia.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Augustinson
Augustinson 13.04.2021, 19:01
Niech omijają tą śmieszną uczelnię z daleka, tam z zazdrości za oceny mogli by zabić, byłam świadkiem kiedy studenci z mojego roku dostawali gorsze stopnie a potem robili wszystko aby Cie pod*** do rektora itp, studia dla niedojebow i życiowych przegrywow

Pozostałe