Pow. biłgorajski: Są nowe busy. Pojadą door-to-door

  • 12.04.2021, 09:00
  • Źródło: Starostwo Powiatowe w Biłgoraju
Pow. biłgorajski: Są nowe busy. Pojadą door-to-door Fot. Starostwo Powiatowe w Biłgoraju
W zeszłym tygodniu do starostwa powiatowego w Biłgoraju trafiły dwa, specjalnie przystawalne do przewodu osób starszych i niepełnosprawnych, busy. To kolejny etap przygotowań do realizacji projektu usług transportowych door-to-door dla mieszkańców gmin powiatu biłgorajskiego.

Wartość całkowita dofinansowania i projektu to blisko 1 mln zł. Usługi mają być świadczone bezpłatnie mieszkańcom powiatu, spełniającym kryteria uczestnictwa, od 1 czerwca 2021 roku.

W ramach projektu „Bliski Powiat Biłgorajski” zostanie zapewnione ułatwienie integracji społeczno - zawodowej osób z potrzebami wsparcia w zakresie mobilności.

- Cel ten chcemy osiągnąć poprzez zapewnienie przez powiat biłgorajski usługi indywidualnego transportu door-to-door. Dzięki realizowanej przez Powiat usłudze transportowej, osoby z niepełnosprawnością lub o ograniczonej mobilności będą mieć zapewnione wsparcie związane z możliwością rozwijania aktywności w życiu społecznym, zawodowym i publicznym - informuje wicestarosta powiatu biłgorajskiego, Tomasz Rogala. Jak dodaje uruchomienie usługi bezpłatnego transportu dla mieszkańców gmin powiatu biłgorajskiego zakładane jest na 1 czerwca 2021 roku.

Pojazdy, które trafiły do starostwa są przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych busy. Wartość obu to ponad 270 tys. zł. To auta marki Toyota, model Proace Verso, mogące pomieścić 9 osób, tj. kierowcę i 8 pasażerów. Samochody przystosowane są do przewozu jednej osoby na wózku inwalidzkim, więc każdy pojazd posiada świadectwo homologacji jako samochód osobowy z przeznaczeniem do przewozu osób niepełnosprawnych.

Usługa transportowa będzie realizowana w oparciu o regulamin i koncepcję transportu na terenie powiatu biłgorajskiego. W ramach projektu zostaną zatrudnieni kierowcy, dyspozytorzy i asystenci osób niepełnosprawnych. Zostanie uruchomiona i wyposażona dyspozytornia, oraz zakupione na nowe 2 pojazdy dostosowane do przewozu osób niepełnosprawnych.

Projekt grantowy „Bliski Powiat Biłgorajski” realizowany jest w ramach grantu dla jednostek samorządu terytorialnego uzyskanego w ramach projektu pn. "Usługi indywidualnego transportu door-to-door oraz poprawa dostępności architektonicznej wielorodzinnych budynków mieszkalnych", realizowanego w ramach Osi Priorytetowej II. Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji, Działanie 2.8 Rozwój usług społecznych świadczonych w środowisku lokalnym Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014 - 2020.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Biłgoraju

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
kolibe
kolibe 12.04.2021, 18:55
no to jeszcze kupic trzeba ze dwie karetki ratunkowe i udzielac pomocy potrzebujacym , nie PIS cisza ,moze rozwazyc z jeden samochod strazacki i laczyc sie ludem osp a jak jeden malo to wiecej,

Pozostałe