Uczestnik WTZ w Alojzowie wyróżniony w międzynarodowym konkursie

  • 12.04.2021, 06:00
  • ak
Uczestnik WTZ w Alojzowie wyróżniony w międzynarodowym konkursie Fot. WTZ Alojzów
Piotr Drożdżak uczestnik zajęć w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Alojzowie (gm. Werbkowice) jest jednym z laureatów międzynarodowego programu Europe Beyond Access.

Europe Beyond Access to międzynarodowy program poświęcony sztuce i niepełnosprawności. Celebruje on twórczość niepełnosprawnych artystów z całej Europy, także z Polski. Konkurs, na który swoje prace nadesłało 82 twórców zorganizowała Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki i British Council.

Międzynarodowe jury przyznało trzy nagrody, a ze względu na wysoki poziom prac również wyróżnienia. Laureatem jednego z nich, za pracę zatytułowaną "Pociągi", otrzymał Piotr Drożdżak z WTZ w Alojzowie.

Niepełnosprawny artysta urodził się 15 lipca 1987r. w Gozdowie jest samoukiem, rysownikiem, malarzem i grafikiem. Tworzy od ok. 4 roku życia. Swoją przygodę ze sztuką rozpoczął po podróży pociągiem z Warszawy. Rysował wówczas napotkane obiekty. Fascynowały go pociągi i tak jest do dzisiaj.

Ma na koncie kilka osiągnięć, m.in. stypendium Marszałka Województwa Lubelskiego z dziedziny plastyki, wystawy w Muzeum Polskiej Sztuki Ludowej w Otrębusach, w Galerii Art Brut Centrum Kultury w Lublinie, Galerii po Schodach w Krakowie czy w Muzeum Śląskim w Katowicach.

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe