Szczebrzeszyn: Lubił prędkość, ale już nie pojeździ

  • 10.04.2021, 05:30
  • ak
Szczebrzeszyn: Lubił prędkość, ale już nie pojeździ Fot. policja.pl
Mandat, punkty karne i utrata prawa jazdy na 3 miesiące – z takimi konsekwencjami muszą się liczyć Ci, którzy w terenie zabudowanym dopuszczalną prędkość przekroczą o co najmniej 50 km/h. Konsekwencje są poważne, ale wiele osób w ogóle się z nimi nie liczy.

Tak było w przypadku 39-latka z powiatu biłgorajskiego, zatrzymanego przez policję w Szczebrzeszynie. Mężczyzna jechał citroenem ulicą Lubelską. Przeprowadzony przez mundurowych pomiar prędkości wskazał 123 km/h. Za złamanie przepisów pirat drogowy już dostał mandat i punkty karne, a funkcjonariusze zatrzymali mu też uprawnienia do kierowania pojazdami.

– Pamiętajmy, że zbyt szybka jazda niedostosowana do panujących na drodze warunków oraz obowiązujących przepisów to potencjalne zagrożenie dla samych kierowców, przewożonych pasażerów oraz innych uczestników ruchu. Kiedy nagle na drodze pojawi się przeszkoda, pędzący z nadmierną prędkością kierujący może nie mieć czasu na bezpieczną reakcję – podkreśla Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
kołek
kołek 11.04.2021, 13:23
Przekroczył prędkość w zabudowanym... wielka ku.rwa tragedia

Pozostałe