Uchanie: Stefania Oleksiak skończyła 100 lat!

  • 09.04.2021, 12:18
  • ak
Uchanie: Stefania Oleksiak skończyła 100 lat! Fot. UG Uchanie
Taka rocznica to coś wyjątkowego. Stefania Oleksiak z Uchań obchodziła ostatnio swoje 100. urodziny.

Dostojna jubilatka przyszła na świat 3 kwietnia 1921 roku. Była jedną z sześciorga dzieci państwa Wińskich: miała siostrę i czterech braci.

Najstarszy z nich walczył w Powstaniu Warszawskim, dwaj kolejni należeli do ruchu oporu. Z tego też powodu pani Stefania wraz z młodszym bratem i rodzicami zostali pod koniec wojny aresztowani przez gestapo, więzieni na Rotundzie w Zamościu i na Majdanku w Lublinie.

Po wojnie jubilatka zamieszkała w Hrubieszowie, prowadziła tam restaurację i tam poznała swojego męża, pochodzącego z Poznania oficera wojska polskiego Kazimierza Oleksiaka. Pobrali się i przeprowadzili do Uchań. Doczekali się pięciorga dzieci: trzech córek i dwóch synów, a także siedmiorga wnuków oraz sześcioro prawnuków.

Z okazji setnych urodzin z panią Stefanią byli oczywiście jej najbliżsi. Z wizytą przybył również wójt Leszek Czerwonka, podarował kwiaty i upominki, przekazał również list gratulacyjny od premiera. Z serdecznościami pospieszyli także kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Anna Swatowska-Chmielowiec oraz wiceprzewodniczący Rady Gminy Uchanie Sławomir Mikita.

 

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe