Zamość: Indeksy na AGH na wyciągnięcie ręki

  • 09.04.2021, 09:19
  • ak
Zamość: Indeksy na AGH na wyciągnięcie ręki Fot. Wikimedia Commons
Spora grupa uczniów z naszego regionu znalazła się w gronie finalistów Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH.

O przyjęcie na krakowską uczelnię poza procedurą rekrutacyjną mają szanse uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Zamoyskiego w Zamościu. To Agata Czuk, która na etapie okręgowym uzyskała kwalifikację zarówno z matematyki, jak i fizyki oraz Marcin GalewskiMateusz JanowskiKrystian Sereda i Norbert Szewczak z matematyki.

Silną reprezentację w etapie centralnym tego prestiżowego konkursu ma również I Społeczne LO im. Unii Europejskiej w Zamościu. W gronie uczestników finału znaleźli się: Kamil Cisek, Jakub Rudnik i Mateusz Tkaczyk (matematyka i fizyka), Oskar ChmurzyńskiGrzegorz DolanowskiEmil ŁasochaKrystian Sereda, Dawid Szewczak (matematyka) oraz Eliza Muca i Jakub Szumowski (geografia z elementami geologii).

W finale swoich reprezentantów w dziedzinie matematyki ma również III LO im. Cypriana Kamila Norwida w Zamościu. O indeksy na AGH powalczą: Karolina Biela, Wiktoria Kupiec, Julia Kuroń oraz Katarzyna Zgardzińska.

Hrubieszowskie LO im. ks. Stanisława Staszica w konkursie krakowskiej uczelni będą natomiast reprezentować: Tomasz Budzyński (matematyka i fizyka) oraz Jacek Tyszkiewicz (matematyka).

Karolina Kucharz, Kacper Polski i Karolina Rożek to licealiści z I LO im. ONZ w Biłgoraju, którzy zakwalifikowali się do finału w dziedzinie geografia z elementami geologii. Piotr Łaba z tej szkoły walczy o indeks na AGH z matematyki i informatyki, a Maciej Żak z matematyki i fizyki.

W tym gronie jest również Adrian Madej, uczeń LO im. Bartosza Głowackiego w Tomaszowie Lubelskim, który zwycięsko przeszedł przez etap okręgowy z matematyki.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe