Koronawirus: Nasze szpitale dla zakażonych z Podkarpacia

  • 08.04.2021, 13:27
  • ak
Koronawirus: Nasze szpitale dla zakażonych z Podkarpacia Fot. A. Szewc Szpital w Biłgoraju dla chorych z województwa podkarpackiego zarezerwował 10 miejsc.
Lubelszczyzna wspiera Podkarpacie w walce z koronawirusem. W szpitalach w Tomaszowie Lubelskim i w Biłgoraju są specjalnie dedykowane miejsca dla chorych z sąsiedniego województwa.

Poinformował o tym dzisiaj podczas wideokonferencji wojewoda lubelski Lech Sprawka. Wyjaśnił, że związane jest to z tym, że w województwie podkarpackim sytuacja w szpitalach jest zdecydowanie gorsza, niż u nas. Wojewoda podał, że 20 takich łóżek covidowych jest zarezerwowanych dla pacjentów w szpitalu w Tomaszowie Lubelskim, a 10 w Biłgoraju.

To nie oznacza jednak, że te miejsca zostały odebrane pacjentom z Lubelszczyzny.

– Uruchomiliśmy w ostatnim czasie 17 dodatkowych łóżek i na prośbę wojewody dla chorych z Podkarpacia dedykujemy 20, ale póki co mamy stamtąd tylko kilku pacjentów – powiedział nam Piotr Gozdek, wicedyrektor szpitala w Tomaszowie Lubelskim.

Także w Biłgoraju spośród 10 miejsc zajętych jest dzisiaj kilka. 

– Jeżeli w perspektywie kilku dni, te łóżka nie będą wykorzystanie i nie będzie potrzeby dyslokacji, to te miejsca zostaną udostępnione naszym pacjentom – zapewnił Lech Sprawka.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Pacjent
Pacjent 09.04.2021, 18:43
Najpierw nasze województwo, potem inni. Niech Podkarpacie radzi sobie jak powinno, bez opieszałości. Albo niech prosi jednostki rządowe o pomoc.
Darek_zmc
Darek_zmc 08.04.2021, 20:16
"jeżeli w perspektywie kilku dni, te łóżka nie będą wykorzystanie i nie będzie potrzeby dyslokacji, to te miejsca zostaną udostępnione naszym pacjentom – zapewnił Lech Sprawka" - co to ma znaczyć ? czyli ludzie z lubelszczyzny będą umierać w domu bo gorolam z podkarpacia zachciało się dudków z turystów (hotele pełne , krupówki zapchane), obostrzeń nie przestrzegali a teraz będą mieli pierwszeństwo w naszych szpitalach? niedźwiedzie się już wybudziły gawry mają puste.......

Pozostałe