7 Polaków na liście najbogatszych ludzi świata. Zobacz, czym się zajmują

  • 11.04.2021, 13:54
  • News4Media
7 Polaków na liście najbogatszych ludzi świata. Zobacz, czym się zajmują fot.: iStock
„Forbes” opublikował najnowszą listę bogaczy z całego świata. W zestawieniu znajdziemy siedem polskich nazwisk.

Magazyn „Forbes” opublikował listę najbogatszych ludzi na świecie. To już 35. edycja zestawienia. W tym roku na pojawiło się tam aż 2755 bogaczy, czyli o 660 więcej, niż w roku ubiegłym. Koronwairusowy kryzys ewidentnie nie działa na najbogatszych w myśl zasady, że "bogaci się bogacą, a biedni biednieją". Progiem wejścia do tego zaszczytnego grona jest posiadanie majątku szacowanego na minimum 1 miliard dolarów, aczkolwiek zestawienie nie dotyczy głów państw ani członków rodzin królewskich. 

Ranking ponownie otwiera Jeff Bezos, założyciel Amazona, z majątkiem 177 miliardów dolarów. Drugie miejsce zajął Elon Musk. Twórca PayPala, Tesli i SpaceX zgromadził majątek wart 151 miliardów dolarów. Ostatnie miejsce na podium należy do Europejczyka Bernarda Arnaulta (z rodziną), prezesa francuskiego koncernu LVMH, którego majątek liczy 150 miliardów dolarów.

 

Najbogatsi Polacy

Jak widać, nawet koronawirus nie przeszkodził najbogatszym w drodze na szczyt. Na światowej liście „Forbesa” znalazło się również siedmiu Polaków:

727. miejsce - Michał Sołowow - 4 mld dol.

832. miejsce - Jerzy Starak - 3,6 mld dol.

856. miejsce - Tomasz Biernacki - 3,2 mld dol.

956. miejsce - Zygmunt Solorz-Żak - 3,2 mld dol.

1517. miejsce - Dominika Kulczyk - 2,1 mld dol.

2263. miejsce - Rafał Brzoska - 1,3 mld dol.

2263. miejsce - Zbigniew Juroszek (z rodziną) - 1,3 mld dol.

 

Czym się zajmują

Najwyżej notowany Polak znalazł się na 727. miejscu zestawienia. To Michał Sołowow, który jest właścicielem kilkudziesięciu spółek, takich jak: Synthos, Cersanit, Barlinek, Komfort, Homla czy North Food. Jego majątek jest wart 4 mld dol.

Na 832. miejscu pojawił się Jerzy Starak. Do jego biznesowego imperium, wycenionego na 3,6 mld dol. , nalezą tacy giganci farmaceutyczni jak Polpharma i Polfa.

Kolejnym Polakiem na liście „Forbesa” jest Tomasz Biernacki. Właściciel sieci handlowej Dino znalazł się na 856. miejscu z 3,2 mld dol. na koncie.

956. pozycję zajmuje Zygmunt Solorz-Żak, założyciel Telewizji Polsat, właściciel Cyfrowego Polsatu (3,2 mld dol.).

Jedyną Polką w zestawieniu jest Dominika Kulczyk (1517. miejsce). Bizneswoman, współzałożycielka Grupy Firm Doradczych Values, właścicielka firmy Polenergia, założycielka i prezes Kulczyk Foundation. Jej majątek „Forbes” wycenił na 2,1 mld dol.

Na 2263. pozycji znalazł się Rafał Brzoska. Współwłaściciel i prezes międzynarodowej Grupy Kapitałowej Integer.pl oraz szef InPostu zgromadził majątek wyceniany na 1,3 mld dol.

Ostatnim Polakiem na liście jest Zbigniew Juroszek (z rodziną). Właściciel grupy Atal - ogólnopolskiego dewelopera, posiada majątek szacowany na 1,3 mld. dol.

 

News4Media

 

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Spiskowiec
Spiskowiec 13.04.2021, 22:31
Coś cisza o naszych uczestnikach spotkań grupy Bilderberg, Bo i Sikorski tam uczestniczył i chyba Rostkowski no i Trzastkowski. https://www.money.pl/gospodark…
To skąd sie biorą fortuny? z wyprzedarzy majątku za walizki pod stołem, pomagając obcym grupom wpływów realizować ekonomiczne plany ekspansji
hetman
hetman 13.04.2021, 16:40
Zamojska lista bogatych to też ciekawe i ciemne typy biznesu .
Donaldo
Donaldo 13.04.2021, 20:46
Kazdy co sie dorabiał w 90-tych latach to rodowód z SB. Mieli układy dojścia, firme im zlikwidowali, to otwieralo hurtownie , sklepy z bronią. firmy ochroniarskie, pchali sie w rady nadzorcze firm co przetrwały, że nie wspomne o sieciach kablowych bo prywatne stacje TV już miały dofinansowanie. Obojętnie jakiego rządu bo to łapczywe było. Jak CDU wpierało KLD to sobie możesz wyobrazić dlaczego Donald z Angelą sie po ramieniu poklepują. No i na dodatek On Polak z niemieckimi kirzeniami tak jak ona hahaha Jak już Wprost o tym pisało https://infowire.pl/generic/re…
Nasz NIemiec Donaldo hahahah co przyjedzie z Brukswli na białym koniu i uratuje Polske hahahah IPN niesz szpera w archiwach i ujawnia kolaborantów członków KPZU żeby to nie podszywało sie pod polaków i nie ryło promując alternatywną historie i realja!!!!
z zapytaniem
z zapytaniem 13.04.2021, 16:22
Zygmunt Solorz-Żak - 3,2 mld dol. Jak sie nazywa bo to podobno nazwiska jego żon ? A Michał Sołowow - 4 mld dol. To napewno Polak? Bo Kulczyk - 2,1 mld dol. wiadomo na czym sie dorobił i od czego zaczynał, chyba to bvył kontrakt rządowy na vw dla Policji. Jak by firma nie mogła sama sobie zakupić od producenta hahahahah ludzie biznesu

Pozostałe