Czartowe Pole: Zakaz wstępu na dwa lata

  • 08.04.2021, 07:06
  • Wioletta Dudek
Czartowe Pole: Zakaz wstępu na dwa lata
Dla dobra natury i bezpieczeństwa turystów dolna ścieżka na Czartowym Polu będzie zamknięta.

Od roku trasa turystyczna na Czartowym Polu jest zamknięta dla turystów. Przed majówką wreszcie zostanie udostępniona, ale tylko częściowo. Nie będzie można spacerować po ścieżce dolnej, ponieważ zdecydowano, że przez najbliższe dwa lata ma się tam regenerować przyroda. Hasać po niej będą co najwyżej legendarni czarci.

Niegdyś Roztocze nie cieszyło się wielkim zainteresowaniem turystów, ale powoli zaczęto je doceniać. Teraz jest ich mnóstwo. Dłużej niż kiedyś trwa też sezon turystyczny, bo zaczyna się wczesną wiosną, a kończy późną jesienią. Ma to swoje plusy i minusy. Plusem niewątpliwie jest to, że miejscowi mogą zarobić. Minusem, którego raczej nie dostrzegamy, to, że przyroda nie ma kiedy odpocząć, a ona także odpoczynku potrzebuje.

Więcej szczegółów tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Wioletta Dudek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Czarci Covid
Czarci Covid 11.04.2021, 07:18
W czarcim polu.

Pozostałe