Tomaszów Lubelski: Na końcu nitki

  • 09.04.2021, 06:09
  • m
Tomaszów Lubelski: Na końcu nitki Fot. GDDKiA To długo wyczekiwana przez mieszkańców Tomaszowa Lubelskiego inwestycja.
Budowa pierwszej nitki obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego w ciągu drogi ekspresowej S17 zbliża się ku końcowi – poinformowała 30 marca Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

To bardzo kosztowna (wartość samych robót budowlanych wynosi ok. 193,5 mln zł), ale i długo wyczekiwana przez mieszkańców Tomaszowa Lubelskiego inwestycja. Od dłuższego czasu zapowiadano, że budowa zakończy się w połowie tego roku. I najwyraźniej nic się w tej kwestii nie zmieniło. 

GDDKiA informuje, że budowa pierwszej nitki obwodnicy dobiega końca, a obecnie prowadzone są tam m.in. prace wykończeniowe przy obiektach inżynierskich i przy budowie trasy głównej. Na ukończeniu jest już także estakada w dolinie Sołokiji.

Obwodnica Tomaszowa Lub. jest częścią planowanej trasy ekspresowej S17 z Piask do Hrebennego. Tomaszów ominie od wschodniej strony. Będzie miała ok. 9,6 km długości. Początkowo będzie jednojezdniowa (po jednym pasie w każą stronę). W rejonie węzłów (jeden na przecięciu z DW850 – węzeł Tomaszów Lubelski Północ, drugi na połączeniu z DK17 – węzeł Tomaszów Lubelski Południe) powstaną dwie jezdnie. Docelowo obwodnica zostanie rozbudowana do ekspresowej trasy dwujezdniowej. 

m

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Coś tam o Hrubieszowie
Coś tam o Hrubieszowie 09.04.2021, 19:04
Jednak działają radni tomaszowscy nie to co hrubieszowskie dziadostwo , co sie gryzie o stołki. Nie potrafią wywalczyć przejścia na ciężarowe na Zosin. Jedyne co im sie udało to śmieci w Strzyżowie i nie rzucało sie ani drogówce to w oczy ani inspekcji że wyładowane TIR na obcych rej jadą na granice w czasie kiedy i krokodylki i drogówka łapali przy Hakonie hahahah. Rączka i dziwić sie że w Hrubieszowie i Porshe i Jaguary Jeszzce troche to UN z RR Silver Shadow bedzie pod starostwem wysiadał w gumofilcach hahahahha

Pozostałe