Powiat się cieszy, miasto nie (TYLKO W GAZECIE)

  • 08.04.2021, 06:03
  • Leszek Wójtowicz
Powiat się cieszy, miasto nie (TYLKO W GAZECIE) Powiat biłgorajski otrzymał 2,2 mln zł wsparcia na muzeum w Osuchach, gdzie znajduje się największy cmentarz partyzancki.
Rozstrzygnięto kolejny nabór wniosków w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

3,5 mln zł otrzyma powiat biłgorajski z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na muzeum w Osuchach i modernizację kompleksu sportowego przy biłgorajskiej „Budowlance”. Miasto Biłgoraj nie otrzymało wsparcia. – Ręce opadają – skarży się burmistrz, a radni PiS go krytykują.

Powiat biłgorajski otrzymał 2,2 mln zł wsparcia na muzeum w Osuchach (gm. Łukowa). Zadanie ma kosztować 2,5 mln zł (powiat ze swojego budżetu dołoży 300 tys. zł). – Za te środki chcemy zaadoptować na potrzeby muzeum przejęty w drodze darowizny od gminy Łukowa budynek po byłej szkole podstawowej w Osuchach oraz zagospodarować teren wokół niego – informuje starosta biłgorajski Andrzej Szarlip.

Więcej na ten temat tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Leszek Wójtowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe