Gm. Ulhówek: Uwierzyła w spadek z USA. Pieniądze miał przywieźć Nigeryjczyk

  • 07.04.2021, 11:00
  • ak
Gm. Ulhówek: Uwierzyła w spadek z USA. Pieniądze miał przywieźć Nigeryjczyk Fot. KPP Tomaszów Lubelski
Wizja 2 mln dolarów spadku z USA kompletnie uśpiła czujność 55-latki z gminy Ulhówek. Kobieta uwierzyła, że dostanie te pieniądze, więc na poczet m.in. opłat celnych oddała oszustom 140 tys. zł. Pieniądze miał jej dostarczyć kurier z Włoch. 36-letni Nigeryjczyk został zatrzymany.

Wszystko zaczęło się dość nietypowo. 55-letnia kobieta na popularnym portalu społecznościowym otworzyła zbiórkę pieniędzy na cele charytatywne. Skontaktowała się z nią osoba podająca się za Amerykankę i obiecała darowiznę w wysokości 2 mln dolarów. Wkrótce okazało się, że mieszkanka Stanów Zjednoczonych zmarła i wówczas korespondencję prowadził z mieszkanką gminy Ulhówek rzekomy prawnik zmarłej.

Człowiek ten zobowiązał 55-latkę do ponoszenia różnego rodzaju opłat związanych z przechowywaniem znacznej sumy pieniędzy i przetransferowaniem gotówki z Turcji do depozytu w Polsce. Miało to kosztować 10 tysięcy euro. Później poinformował, że kobieta musi jeszcze wnieść opłatę celną w wysokości 12 tysięcy euro.

– Z uwagi na to, że paczka z pieniędzmi nie została podjęta przez pokrzywdzoną z depozytu lotniskowego w Krakowie, pieniądze zostały odesłane do Holandii. Od kobiety ponownie zażądano 8 500 euro, które miała dostarczyć osobiście, jednak z uwagi na pandemię, wyjazd poza granice kraju stał się utrudniony – relacjonuje Małgorzata Pawłowska z tomaszowskiej policji.

Później 55-latka z korespondencji z prawnikiem dowiedziała się, że 2 miliony dolarów znajdują się obecnie we Włoszech i czekają na odbiór osobisty. Kobieta nie chciała jechać po pieniądze. Obiecano więc, że dostarczy je kurier, któremu ma dać 20 tys. euro.

Wówczas 55-latka zaczęła domyślać się, że została oszukana. Powiadomiła policję i wspólnie z funkcjonariuszami czekała na dostawcę spadku. 36-letni Nigeryjczyk dotarł do niej w sobotę (3 kwietnia) wieczorem. Został zatrzymany i tymczasowo aresztowany.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
murzynek
murzynek 07.04.2021, 13:43
Ciemne i pazerne babsko wyszło na tym jak Zabłocki na mydle .

Pozostałe