Pow. tomaszowski: Świąteczne przejażdżki z promilami

  • 07.04.2021, 09:00
  • st. sierż. Małgorzata Pawłowska/KPP Tomaszów Lubelski
Pow. tomaszowski: Świąteczne przejażdżki z promilami Fot. policja.pl
Podczas świątecznego weekendu, na drogach powiatu tomaszowskiego policjanci zatrzymali czterech nietrzeźwych kierujących. Najwięcej, bo ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu miał 63-letni kierujący fordem mieszkaniec gminy Rachanie, który nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Przez ostatnie dni, kierujący musieli liczyć się ze wzmożonymi kontrolami drogowymi z uwagi na wydłużony weekend świąteczny.  Funkcjonariusze szczególną uwagę zwracali na stan trzeźwości kierujących, ponieważ to alkohol jest częstą przyczyną tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Niestety nie każdy kierowca pamiętał, żeby stosować się do zasady: „Piłeś, nie jedź!”.

W świąteczny weekend w sobotę tuż po północy 30-letni mieszkaniec Lubyczy Królewskie, został zatrzymany przez policjantów na gorącym uczynku w tejże miejscowości. Mężczyzna, kierował mercedesem mając w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu. 30-latkowi funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy.

Następnym nietrzeźwym kierującym okazał się 34-letni mieszkaniec gminy Telatyn. Mężczyzna „wpadł” w miejscowości Żulice, kiedy w terenie zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość jazdy o 35 kilometrów na godzinę. 34-latek zachowywał się nerwowo, w związku z czym mundurowi sprawdzili stan trzeźwości kierującego. Czujność policjantów nie zawiodła, ponieważ okazało się, że kierujący daewoo, miał ponad 1,6 promila alkoholu. Ponadto, nie posiadał uprawnień do kierowania, za co odpowie przed sądem.

W niedzielne popołudnie, mundurowi otrzymali zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego kierującego fordem, który jechał całą szerokością drogi w gminie Susiec. Mundurowi potwierdzili ten fakt, 63-letni mieszkaniec gminy Rachanie „wydmuchał” ponad 2 promile alkoholu i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Kilka godzin później, policjanci po otrzymaniu zgłoszenia, w miejscowości Pawłówka zatrzymali 50-letniego mieszkańca gminy Tomaszów Lubelski, który kierował audi mając w organizmie prawie 2 promile alkoholu.

Odpowiedzialność karna jaka grozi za jazdę w stanie nietrzeźwości to kara do dwóch lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych od 3 lat do 15 oraz świadczenie na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej od 5 do 60 tysięcy złotych.

st. sierż. Małgorzata Pawłowska/KPP Tomaszów Lubelski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Dewoo
Dewoo 07.04.2021, 20:22
Kłamstwo o 34 latku który był agresywny niby jest nie prawdą.
Mieszkanka Rogóźna
Mieszkanka Rogóźna 07.04.2021, 16:40
Policja niech lepiej zabierze się do pracy bo na drogach jest bardzo niebezpiecznie. Zatrzymywani są kierowcy przekraczający prędkość o 10-15km/h, a Ci którzy po wsiach jeżdżą po 120 minimum robią to ciągle bez żadnych zahamowań. Dodam, że próby rozmowy z kierowcami, a nawet telefony na policję nic nie dają. Trzeba wypadku, aby coś się zmieniło. To na prawdę bardzo przykre, że pisze się o jednej akcji zrobionej z okazji świąt, a poza tym nie robić się nic więcej.

Pozostałe