Hrubieszów: Na kwarantannie wybrał się po zakupy

  • 06.04.2021, 18:00
  • ak
Hrubieszów: Na kwarantannie wybrał się po zakupy Fot. policja.pl
Karę nawet 8 lat pozbawienia wolności może wymierzyć sąd 46-latkowi z Hrubieszowa. Bo mężczyzna był objęty kwarantanną, a mimo tego wyszedł z domu i wybrał się po zakupy.

Policjanci namierzyli go przed świętami. Zobaczyli, że jedzie rowerem przez miasto, a wiedzieli, że to jedna z osób przebywających na kwarantannie. 46-latek tłumaczył, że musiał wybrać się do sklepu, bo... skończyły się mu m.in. papierosy. Mundurowi ustalili, w którym sklepie mężczyzna robił zakupy. Pojechali tam. W lokalu przeprowadzono dezynfekcję.

– Wobec osób, które nie stosują się do decyzji o izolacji lub kwarantannie, wyciągane są surowe konsekwencje. O takich ujawnionych przypadkach policjanci informują służby sanitarne, które mogą nałożyć wysoką karę finansową – wyjaśnia Edyta Krystkowiak, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie.

Dodaje, że policjanci też mogą ukarać taką osobę mandatem sięgającym 1000 zł. Natomiast za przestępstwo narażenia na utratę życia lub zdrowia innych osób kodeks karny przewiduje od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
jak to było? - życzliwy  hahahhaah
jak to było? - życzliwy hahahhaah 07.04.2021, 17:20
No dzisiaj widziałem patrol Policji co ściemniał na parkingu w Dębince przez 2 godziny!!!!!! Policja nie ma systemu kontrolowania pojazdów że dalej takie nr przechodzą że patrol na parkingu przez 2 godziny przestoi i mu leci a podatnik płaci. To nie PRL że w Dębince zjeżdzały sie radiowozy przy pniaku na popijawae . Może komendant nwm tęskni czy nie wie jak to było. Ale szstematzcynie tam i pryz sklepie đciemniaj wasye patrole!!!!!!!!!!!!!!!! Patologia eb...na i wyleci taki za pijaczkiem bo stał 2 godz na parkingu a wyrobić trzeba na premie !!!!!!!!! Ludzie wy jesteście od pilnowania a nie od ganiania i ściemniania po parkingach - DO KOMENDANTA KPMO CZY TAM POLICJI BO JAK OSTATNIO BYŁEM TO DALEJ MO
Uwaga, uwaga
Uwaga, uwaga 07.04.2021, 18:35
I znowu donosiciel. Komuch wyłazi w całej okazałości. Byle donos, bo bez tego nie może zasnąć. Byłeś w zomo, byłeś w ormo? A może rodziciel.
Marek
Marek 07.04.2021, 05:47
A my z żoną z dość nieprzyjemnym przebiegiem covid sami musieliśmy robić zakupy.
Tylko pytam
Tylko pytam 06.04.2021, 18:55
Czy my juz czasem nie jestesmy wszyscy w domu wariatow?
Edi Ed
Edi Ed 07.04.2021, 08:22
Nie tylko w domu wariatów, jesteśmy na balu wariatów, przygrywa nam rząd a dyrygentem jest maestro Adam Niedzielski.

Pozostałe