Popijawa z finałem w szpitalu. Mężczyzna raniony nożem

  • 06.04.2021, 10:42
  • Dorota Krukowska-Bubiło, KMP Zamość
Popijawa z finałem w szpitalu. Mężczyzna raniony nożem Fot. policja.pl
Zarzuty usiłowania zabójstwa usłyszał 58-latek z gminy Szczebrzeszyn. Mężczyzna podejrzany jest o to, że w czasie zakrapianego alkoholem spotkania towarzyskiego dwukrotnie ugodził nożem jednego ze współbiesiadników. Pokrzywdzony 37-latek trafił do szpitala, gdzie udzielono mu pomocy medycznej. Wobec 58-latka sąd zastosował tymczasowy areszt.

O ugodzeniu nożem, do którego doszło na terenie posesji w jednej miejscowości gminy Szczebrzeszyn dyżurny komendy został powiadomiony w piątkowy wieczór. Natychmiast skierował tam policjantów.

Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że do nieporozumienia doszło podczas spożywania alkoholu przez kilku znajomych. W pewnej chwili jeden z kompanów stał się agresywny, chciał bić wszystkich uczestników spotkania. Wówczas właściciel posesji 58-latek z gminy Szczebrzeszyn stanął w obronie swoich kolegów i dwukrotnie ugodził agresora nożem w okolice brzucha oraz klatki piersiowej.

Pokrzywdzony 37-latek z gminy Szczebrzeszyn został przewieziony do szpitala, gdzie została mu udzielona fachowa pomoc medyczna. Natomiast 58-latek oraz pozostali współbiesiadnicy zostali zatrzymani do wyjaśnienia sprawy. Wszyscy znajdowali się pod znacznym działaniem alkoholu.

Po wytrzeźwieniu policjanci wykonali z zatrzymanymi czynności procesowe, zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na postawienie 58-latkowi prokuratorskiego zarzutu usiłowania zabójstwa.

W niedzielę Sąd Rejonowy w Zamościu postanowił, że podejrzany przez najbliższe trzy miesiące będzie przebywał w areszcie. Kodeks karny za zabójstwo przewiduje karę pozbawienia wolności nie krótszą od 8 lat, karę 25 lat więzienia, a nawet karę dożywotniego pozbawienia wolności.

Dorota Krukowska-Bubiło, KMP Zamość

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe